1. Gondolta volna, hogy Oroszország legnagyobb arányú veresége 16:0? A fiatal válogatott második találkozóján futott bele a hatalmas verésbe, amikor 1912. július 1-jén Stockholmban pályára lépett Németország ellen. Ehhez képest nevetséges, hogy a mérleg pozitív serpenyőjében csupán egy San Marino elleni 7–0-s győzelem szerénykedik még 1995-ből.
2. Bár Oroszország néven nem sok nagy sikert tud felmutatni a válogatott, annál eredményesebb volt, amíg Szovjetunióként ijesztgette az ellenfeleket: 2 olimpiai arany (1956, 1988), 3 bronz (1972, 1976, 1980), 1 Eb-arany (1960), 3 Eb-ezüst (1964, 1972, 1988), és egy vb 4. hely (1966) – ezt az eredményt, bármelyik válogatott elfogadná.
3. A labdarúgás legrangosabb egyéni díját, az Aranylabdát eddig egyetlen alkalommal kapta meg kapus: ő pedig nem más volt, mint a szovjet válogatott és a Dinamo Moszkva kapuvédője, a csodálatos Lev Jasin. A szovjetek legendás 1-ese 1963-ban nyerte el a díjat, méghozzá Gianni Rivera és Jimmy Greaves előtt.
4. Bár a szovjet csapat eredményeit Oroszországnak számítják be, azért érdemes megjegyezni, hogy több remek szovjet csapatban is rengeteg, más tagköztársaságból származó játékos szerepelt. Az 1980-as években például a Dinamo Kijev révén igen komoly ukrán dominancia volt a válogatottban.
5. Jellemzően Oroszországban sem a gazdag fiúcskák játéka a futball. Konsztantyin Zirjanov és családja például annyira szegény volt, hogy a kis Kosztyának rendszeresen edzéseket kellett kihagynia, hogy segédkezni tudjon a családnak, amelyiknek egyetlen bevételi forrása a zöldségtermesztés volt. Zirjanov a szüleivel és öt testvérével egy kétszobás moszkvai lakásban töltötte gyermekkorát.
6. 2011 elején az oroszok szövetségi kapitánya Dick Advocaat bejelentette, hogy honosítaná a német származású Alexander Merkelt. Az orosz válogatottban még soha nem játszott honosított játékos. A téma azóta lekerült a napirendről.
7. Az oroszok az Eb-n két „újoncot" is avatnak: 2004 utána először lép nemzeti színekben pályára Roman Saronov és 2006 után visszakerült a keretbe a tapasztalt középpályás, Marat Izmajlov is.
8. Andrej Arsavin, az orosz válogatott legnagyobb sztárja, de lehet, nem sokon múlott, hogy ma nem a divatvilág legmenőbb arcai között emlegetik. Andrej ugyanis annak idején divatot tanult a Szentpétervári Állami Egyetem technológia és dizájn tanszékén.
9. Roman Pavljucsenko – saját állítása szerint – egy alkalommal majdnem meghalt, amikor egy nemzetközi kupameccs után annyira berúgott, hogy részegen megtántorodva kis híján átesett a szállodai erkély korlátján. A sztorit némileg árnyalja Pavljucsenko anyuka azon megjegyzése, hogy a kis Roman nemcsak, hogy nem bírja a piát, de nem is iszik: „Évente egy pohár sör, legfeljebb ennyit képes meginni.” Kösz, anya...
10. Eddig is mintegy tízezer orosz drukker érkezett már Lengyelországba, de ez a szám tovább nőhet, ha ma továbbjutnak Dick Advocaat fiai. Utazásukat megkönnyíti Vlagyimir Putyin orosz elnök, aki úgy vélte, hogy az Aeroflot légitársaság bizonyára szívesen szállítja ingyen az Eb helyszíneire az orosz drukkereket. Márpedig, ha az elnök úr úgy véli, hogy ez így van, akkor ez így is van...