Spanyolország: a sportért felelős államtitkár is bekapcsolódik a tv-s vitába

Vágólapra másolva!
2012.08.14. 08:53
Címkék
Miguel Cardenal, a spanyol kormány sportért felelős államtitkára is részt vesz azon a mai egyeztetésen, amelyet a liga kezdeményezett a televíziós pénzek elosztása körül kirobbant vita megoldásának ügyében.

Mint ismert, ahogyan az elmúlt években mindig, a spanyol profi labdarúgó-egyesületek között ismét kitört az egyet nem értés a televíziós pénzek elosztása körül. A probléma oka ugyanaz: a kisebb egyesületek átláthatóbb és igazságosabb elosztást követelnek, a két gigász, a Real Madrid és a Barcelona ugyanis túl nagy szeletet hasít ki a közös tortából.

Az Athletic Bilbao, az Atlético Madrid, a Betis, a Celta Vigo, az Espanyol, a Getafe, a Granada, a Mallorca, az Osasuna, a Rayo Vallecano, a Real Sociedad, a Sevilla és a Zaragoza képviselői ültek össze egy közös egyeztetésre, amelyen az arányosabb elosztás mellett a tv-pénzek gyorsabb kifizetését, bizonyos médiajogok visszaszerzését és a kezdési időpontok újraszabályozását is követelték – ha ezek nem teljesülnek, kilátásba helyezték az augusztus 18-án induló bajnokság elhalasztását is.

Ugyanakkor José Maria del Nido, a Sevilla elnöke nem megy el a mai egyeztetésre, amiért a többiek csak az első osztályú klubokkal akarnak egyeztetni a kérdésben, és kihagynák a második vonalbelieket. Ezzel együtt nem hiszi, hogy veszélyben lenne a bajnokság hétvégi rajtja.

Legfrissebb hírek

Spanyol győzelem, magyar bronzérem a Körmend Kupa kosárlabdatornán

Kosárlabda
37 perce

Berke Balázs vb-selejtezőt vezet

Foci vb 2026
56 perce

Az esély bajnokai: megvannak az Álombajnokság döntősei

Minden más foci
1 órája

Megtalálta Erik ten Hag utódját a Leverkusen – hivatalos

Német labdarúgás
1 órája

„De semmi teher, mi?!” – visszakérdezett a regnáló világ- és Európa-bajnok Losonczi Dávid

Birkózás
1 órája

Geri Ádám lett az Év sportszemélyisége Szlovákiában

Minden más foci
1 órája

Nagy Gergő elmondta, mit vár majd a Fradi–Volántól az ICEHL-ben

Jégkorong
1 órája

Darts: a felnőttek között nem ment, de U23-ban nyerni tudott Tekauer Gréta Ausztriában

Egyéb egyéni
2 órája
Ezek is érdekelhetik