Szalai Ádám tovább repíti a Castillát, győztes gólt szerzett

Vágólapra másolva!
2008.11.02. 19:23
Címkék
Folytatja nagyszerű szereplését a Real Madrid tartalékcsapatában Szalai Ádám: a Castilla a harmadosztály II. csoportjának 11. fordulójában a magyar csatár góljával győzte le a Villa Santa Brígidát. A Castilla ezzel 25 szerzett pontjával az élen áll a bajnokságban, Szalai pedig nyolc góljával vezeti a góllövőlistát.
Szalai Ádám nyolcadszor örülhetett gólnak a szezonban
Fotó: Real Madrid
Szalai Ádám nyolcadszor örülhetett gólnak a szezonban
Szalai Ádám nyolcadszor örülhetett gólnak a szezonban
Fotó: Real Madrid
Szalai Ádám nyolcadszor örülhetett gólnak a szezonban

A Real Madrid Castilla tovább remekel a spanyol harmadosztályú bajnokságban. Igaz, egy héttel ezelőtt Szalai Ádámék pontokat vesztettek a Mérida ellen idegenben, ám az Alfredo di Stéfano Stadionban nem hibáztak a 11. fordulóban – habár nem volt könnyű legyőzni a Villa Santa Brígidát.

A vendégek a forduló előtt a tabella utolsó előtti helyén álltak, ennek ellenére a Castilla csak egy góllal tudta megverni a Villát. És ezt az egy találatot a góllövőlistát eddig társbérletben vezető Szalai szerezte, aki immár nyolcszor volt eredményes ebben az idényben.

A magyar támadó már a nyolcadik percben helyzetbe került, egy jobb oldali beadás után fejelt kapura, de a kapus a helyén volt és hárította a próbálkozást.

A vendégek hamar megmutatták, hogy nem adják könnyen a három pontot a listavezetőnek, és többször is veszélyeztetni tudtak. Az első félidőben végül egyik csapat sem tudott gólt lőni.

A 47. percben aztán jött Szalai, és ismét bizonyította, hogy a Castilla vezéregyénisége. A magyar légiós hatalmas gólt lőtt jobb lábbal, és ezzel megadta a lökést csapatának.

A második félidő további részében többször is veszélyeztetett a hazai csapat, és a Real Madrid honlapján egyszerűen csak a Castilla „aranypárosának” nevezett Szalai Ádám, Alberto Bueno csatárduó közel állt a második gól megszerzéséhez is, de végül egyik csapat sem talált be, így 1−0 lett a végeredmény.

A Castilla ezzel őrzi a veretlenségét a bajnokságban, és továbbra is az élen áll a spanyol harmadosztályú bajnokság kettes csoportjában. A góllövőlistát pedig Szalai Ádám vezeti – immár egyedül.

SPANYOL HARMADOSZTÁLY (SEGUNDA B)

II. CSOPORT, 11. FORDULÓ
Real Madrid Castilla–Villa St. Brígida 1–0 (Szalai, 47.)
Legfrissebb hírek

Dárdai Pál újra a magyar futballban: az Újpest FC sportigazgatója lett; Mészáros Lőrinc: A miénk nem egyszerűen futballakadémia, hanem egy komplett sportfalu

E-újság
3 órája

Pénteki sportműsor: DVTK–Ferencváros az NB I-ben

Minden más foci
3 órája

Győzelemmel zárta az évet a Magyar Futsal Akadémia

Labdarúgó NB I
4 órája

Van Gerwenre ráijesztett japán ellenfele, Sherrock simán kikapott Chisnalltól a darts-vb-n

Egyéb egyéni
4 órája

A remény tartománya – Thury Gábor jegyzete

Labdarúgó NB I
4 órája

Listaünnep – Csinta Samu publicisztikája

Egyéb egyéni
4 órája

A Getafe kiesett; az Athletic Bilbao hosszabbítás után jutott tovább a Király-kupában

Spanyol labdarúgás
4 órája

Kézilabda: Szűcsék ellen szakadt meg Hanuszék rossz sorozata – körkép

Kézilabda
4 órája
Ezek is érdekelhetik