Calderón: a Ronaldo-ügynek vége, már nem akarjuk megszerezni

Vágólapra másolva!
2008.10.24. 22:53
Címkék
A Real Madrid végleg letett arról, hogy megszerezze Cristiano Ronaldót a Manchester Unitedtől – legalábbis ezt nyilatkozta a királyiak elnöke, Ramón Calderón. Úgy tűnik tehát, végleg véget ért a lassan fél éve húzódó történet.
A Real letett Ronaldóról?
Fotó: Reuters
A Real letett Ronaldóról?
A Real letett Ronaldóról?
Fotó: Reuters
A Real letett Ronaldóról?

A Manchester United portugál szélsője, Cristiano Ronaldo volt a nyári átigazolási szezon egyik főszereplője – az Aranylabda legnagyobb esélyeseként emlegetett játékost a Real Madrid csábította, de végül maradt az Old Traffordon, mivel a „vörös ördögök” nem akartak megválni tőle.

A Real Madrid háza tájáról a játékospiac zárása után is lehetett olyan nyilatkozatokat hallani, hogy ismételten megpróbálkoznak Ronaldo Spanyolországba csábításával. Most azonban úgy tűnik, a királyi gárda végleg visszavonulót fújt a portugált illetően.

„Lehetetlen megszerezni Cristiano Ronaldót. Az ügynek ezzel vége van” – mondta Ramón Calderón, a Real elnöke a SkySportsnak adott interjújában.

„A Manchester United úgy döntött, hogy nem akarja eladni őt, és nem szándékozunk szembeszállni egy baráti klub akaratával. Elfogadjuk hogy Ronaldo az MU-nál maradt, az ügyet el lehet felejteni – mondta a presidente, majd nyomatékosította is kijelentését. – És most nem csak a januári átigazolási szezonról beszélek.”

Természetesen Calderón nem hazudtolta meg önmagát, és egy kiskaput azért nyitva hagyott, mondván, ha a „vörös ördögök” el akarnák adni a portugált, akkor a Real meg fogja tenni a megfelelő lépéseket a játékos leigazolására.

A portugál játékost a jelek szerint jelenleg egyáltalán nem foglalkoztatja egy esetleges madridi költözés, inkább azzal van elfoglalva, hogy neki ítélik-e a szerinte őt megillető Aranylabdát.
Legfrissebb hírek

NB II: BVSC-Zugló–Kecskeméti TE

Labdarúgó NB II
7 perce

NB II: Soroksár SC–Tiszakécskei LC

Labdarúgó NB II
9 perce

NB II: Budafoki MTE–FC Ajka

Labdarúgó NB II
13 perce

NB II: Szeged-Csanád GA–Karcagi SC

Labdarúgó NB II
13 perce

Florian Wirtz lett az előző szezon legjobb futballistája Németországban

Német labdarúgás
39 perce

Tizenegyespárbaj után a Crystal Palace nyerte meg az angol Szuperkupát

Angol labdarúgás
44 perce

Felkészülés: döntő volt a Chelsea villámrajtja, Modric debütált a Milanban

Minden más foci
56 perce

Gyász: elhunyt a japán válogatott történetének legeredményesebb gólszerzője

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik