Ausztrál-rali: Grönholm balesete, Loeb már világbajnoknak érezheti magát

Vágólapra másolva!
2006.10.27. 10:27
Címkék
Bár sérülése miatt nem vesz is részt a versenyen, máris megint világbajnoknak érezheti magát a pontversenyben éllovas Sébastien Loeb, ugyanis egyetlen riválisa, a finn Marcus Grönholm (képünkön) a pénteki első gyorsasági szakaszon felborult az Ausztrál-ralin, a vb 14. futamán.
Reuters
Reuters

Az idén öt sikert aratott, 2000-ben és 2002-ben győztes Grönholm - aki három viadallal a befejezés előtt 25 pont hátránnyal követi címvédő francia riválisát a második helyen - rögtön a nyitányon egy nagy kődarabra hajtott rá Ford Focus WRC-jével és felborult. Ugyan folytatni tudta a küzdelmet, de csaknem 11 perces hátrányt szedett össze, így gyakorlatilag elvesztette esélyét a dobogós helyezésre, amelyre mindenképpen szüksége lenne ahhoz, hogy - legalább matematikailag - versenyben maradjon a vb-címért.

Az Ausztrál-ralin jelenleg a norvég Petter Solberg (Subaru Impreza) vezet.

A kartörése után lábadozó Loeb a tervek szerint a következő futamon, a november 17. és 19. között sorra kerülő Új-Zéland-ralin tér vissza a pályára.
Legfrissebb hírek

Két magyar is bekerült a női vízilabda Eb álomcsapatába

Vízilabda
26 perce

NBA: Wembanyama parádézott Dallasban, Reaves 35 ponttal vezette győzelemre a Lakerst

Amerikai sportok
31 perce

Gera Dániel: Érdekelt, hogy százezer néző előtt futballozzak

Minden más foci
55 perce

Gera Dániel: Diósgyőrből Iránba; interjú Gyulay Zsolttal

E-újság
7 órája

Van Gerwen nyerte meg a darts Premier League első állomását

Egyéb egyéni
7 órája

Pénteki sportműsor: Kisvárda–Kazincbarcika, megnyitó a téli olimpián

Minden más foci
7 órája

Sava-borsa – Malonyai Péter jegyzete

Vízilabda
7 órája

Megroppanhat a norvég síbirodalom – Karádi Zoltán publicisztikája

Téli olimpia 2026
7 órája
Ezek is érdekelhetik