Serie A: győzelemmel zárt a Napoli, Quagliarella óriási ünneplésben részesült

K. Zs.K. Zs.
2023.06.04. 20:44
Fabio Quagliarella és a nápolyi publikum (Fotó: Getty Images)
Győzelemmel zárta a 2022–2023-as olasz labdarúgó-bajnokságot (Serie A) a Napoli: a bajnoki címet már korábban elhódító nápolyi csapat hazai pályán 2–0-ra megverte az élvonaltól búcsúzó Sampdoriát.

A gól nélküli első félidőt követően Victor Osimhen büntetőből szerzett vezetést a bajnokcsapatnak, majd a hajrában a nem sokkal korábban becserélt Giovanni Simeone hatalmas lövéssel duplázta meg az előnyt – sima győzelemmel távozik hát a Napoli kispadjáról Luciano Spalletti vezetőedző.

A nápolyi közönség vastapssal köszönt el a 88. percben lecserélt Sampdoria-játékostól, a 40 éves Fabio Quagliarellától, aki minden bizonnyal karrierje utolsó élvonalbeli bajnoki mérkőzését játszotta. A 28-szoros olasz válogatott játékos hosszú pályafutása során a Napoli futballistája is volt (2009–2010) – a helyi ultrák már a meccs előtt köszöntötték.

„Bocsánatot kérek mindenkitől, amiért az elmúlt héten mást sem láttak tőlem, csak könnyeket. Megfogadtam, hogy ma nem fakadok sírva, de látván az itteni fogadtatást, amire egyáltalán nem számítottam, elvesztettem a fonalat. Már a bemelegítés nagy megpróbáltatás volt. A héten ugyanakkor az volt a legfontosabb, hogy a Sampdoria jövője biztossá vált, ez a maga nemében egy csoda. Fitt vagyok, a jövőben is a klub rendelkezésére állok, a vezetők majd eldöntik, szükségük van-e rám” – idézi a DAZN Quagliarellát.

A BAJNOKI TRÓFEA ÁTADÁSA ÉS AZ ÜNNEPLÉS

OLASZ SERIE A
38. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Napoli–Sampdoria 2–0
(Osimhen 64. – 11-esből, Simeone 85.)
Később
Milan–Hellas Verona 3–1 (Giroud 45+2. – 11-esből, Rafael Leao 85., 90+2., ill. Faraoni 72.)
Roma–Spezia 2–1 (Zalewski 43., Dybala 90. – 11-esből, ill. Nikolau 6.)
Kiállítva: Nikolau (88., Spezia)
Atalanta–Monza 5–2 (Koopmeiners 12., 45+1., 79., Höjlund 74., Muriel 90+2., ill. Colpani 51., Petagna 81.)
Kiállítva: Marlon (70., Monza)
Lecce–Bologna 2–3 (Banda 17., Oudin 88., ill. Arnautovic 58., Zirkzee 81., L. Ferguson 90+7.)

Cremonese–Salernitana 2–0
(Buonaiuto 25. – 11-esből, Tsadjout 88.)
Torino–Internazionale 0–1 (Brozovic 37.)
Pénteken játszották
Sassuolo–Fiorentina 1–3 (Berardi 70. – 11-esből, ill. Arthur Cabral 47., Saponara 79., N. González 83.)
Kiállítva: Ruan (82., Sassuolo), Rogério (88., Sassuolo)