Juventus: A fogadási csalás reklámjává váltam - Conte

Vágólapra másolva!
2012.08.23. 17:06
Címkék
Antonio Conte, az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Juventus vezetőedzője rendkívüli sajtótájékoztatót tartott csütörtökön, hogy tisztázza a fogadási csalások során felvetődő gyanúkat. Mint ismert, a torinóiak szakvezetőjét 10 hónapra eltiltották, mivel nem jelezte, hogy még a Siena edzőjeként tudomása volt egy mérkőzés befolyásolásáról.

„Mindig tiszteletben tartottam a szabályokat a pályán és azon kívül is. Az egész ügy során megfelelő viselkedést tanúsítottam – kezdte Antonio Conte. – A tegnapi nap volt a hab a tortán. Teljesen megdöbbentett, amit az egyik bíró mondott, akinek ráadásul a papírokkal kellett volna foglalkoznia. Helyesen cselekedtem, annak ellenére, hogy súlyos igazságtalanságokat kellett elviselnem. Most tisztázni szeretnék néhány dolgot. Soha életemben nem fogadtam, most mégis a botrány reklámjává váltam."Antonio Conte. – A tegnapi nap volt a hab a tortán. Teljesen megdöbbentett, amit az egyik bíró mondott, akinek ráadásul a papírokkal kellett volna foglalkoznia. Helyesen cselekedtem, annak ellenére, hogy súlyos igazságtalanságokat kellett elviselnem. Most tisztázni szeretnék néhány dolgot. Soha életemben nem fogadtam, most mégis a botrány reklámjává váltam."

Conte a vádlottak padjára került, miután azzal vádolták, hogy jogsértést követett el Filippo Carobbióval, korábbi játékosával.

„Elítélték Pippo Carobbiót, akit a legjobb barátomnak és megbízható személynek állítottak be, miközben a szövetségi ügyész engem nem tekintett hitelesnek – folytatta a Juventus trénere. – A szövetségi ügyész szavai dermesztőek voltak. Felháborító dolgok történtek, tönkretették a hitelességemet az öltözőben. Azok, akik ismernek, tudják, milyen ember Antonio Conte. A pályán szeretem megnyerni a meccseket."

„Abszurd ez az egész, mindenkinek meg kell értenie, hogy mi történt velem. Félek vitatkozni néhány játékosommal. Ha valakit felküldök a lelátóra, ilyen dolgok történhetnek. Mit tehetek? Vigyek magammal egy kamerát, ami rögzíti minden lépésemet? Ez most már bárkivel megtörténhet. Ma velem történt meg, holnap valamelyik kollégámmal vagy játékosommal eshet meg. Az embereknek ki kell nyitniuk a szemüket, és ki kell húzniuk a fejüket a homokból" – zárta le mondandóját Conte.

Legfrissebb hírek

Serie A: Vardy bemutatkozott, a Cremonese veretlen maradt

Olasz labdarúgás
19 perce

Visszavonult a világbajnok francia védő – hivatalos

Francia labdarúgás
45 perce

Nem keresik meg a pakisztáni hegyekben elhunyt olimpiai bajnok sílövő holttestét

Téli sportok
1 órája

Döntők visszavágói és magyaros találkozó Isztambulban – a BL-alapszakasz 12 legjobban várt meccse

Bajnokok Ligája
1 órája

Váratlan hírek a Lokiról: akadozhatnak a fizetések a DVSC-nél

Labdarúgó NB I
1 órája

Négy magyar indul az első afrikai országúti kerékpáros-világbajnokságon

Kerékpár
1 órája

Tenisz: Nagy Botond és Bíró Melinda is továbbjutott az U18-as Eb-n

Utánpótlássport
1 órája

Bánkuti: Kuramagomedov képes rá, hogy bármely világversenyen éremesélyes legyen

Birkózás
2 órája
Ezek is érdekelhetik