Diego Forlán, az Inter uruguayi válogatott támadója szerint a Napoli elleni bajnoki igen fontos a scudettóért vívott küzdelemben.
„A Juventus, a Milan, a Napoli és az Inter a legerősebb az olasz bajnokságban, azonban nem tudom, mi lesz a végső sorrend. Ezután a négy csapat után kiegyenlített a küzdelem, nem úgy, mint Spanyolországban, ahol mindig a Barcelona vagy a Real Madrid nyer" – kezdte Diego Forlán a Corrierre dello Sportnak adott nyilatkozatát.
„A Napoli a bajnoki címért folytatott küzdelemben az egyik legfőbb rivális, értékes játékosokat vásárolt a közelmúltban. Fiatal, erős gárda, amely egyre jobb formában futballozik. Cavani fontos része a csapatnak, hiszen rengeteg gólt szerez" – utalt honfitársára Forlán, aki bokasérülése miatt biztosan nem lép pályára a mérkőzésen.
Claudio Ranieri, az Inter vezetőedzője hasonló véleményen van, mint Diego Forlán. Az olasz szakember – aki mintegy húsz évvel ezelőtt dolgozott a Napoli trénereként – szerint nagy iramú mérkőzésre van kilátás.
„A Napoli nagyszerű dolgokat visz véghez a Bajnokok Ligájában. Láttam a manchesteri meccsüket, amelyen a nápolyiak védekeztek, majd jól kontráztak. A Villarreal ellen remekül kezdtek, megmutatták, hogy győztes mentalitásuk van. Az Inter versenyben van a scudettóért, még ha a tabella nem is ezt mutatja jelenleg, s a nápolyi együttes az egyik legfőbb riválisunk" – fogalmazott Claudio Ranieri.
A szombati játéknap másik mérkőzésén az AS Roma az Atalantát fogadja, amely négy forduló után még veretlen – az egyetlen gárda a mezőnyben, amely három bajnokit nyert! –, ám hatpontos levonása miatt csak a 14. a tabellán. Luis Enrique, a „farkasok" vezetőedzője nehéz, küzdelmes összecsapásra számít.
„A liga legjobb csapatával játszunk, ha a szerzett pontokat vesszük figyelembe. Az Atalanta vezetné a tabellát, ha nem vontak volna le hat pontot tőle. Többféle hadrendben képes futballozni, de a legaggasztóbb a fizikai állapota. Nagyon nehéz mérkőzésre számítok, azonban meg akarjuk szerezni az első hazai győzelmünket, már csak a szurkolók miatt is" – fogalmazott Luis Enrique.
Rossz hír a spanyol szakvezető számára, hogy Maarten Stekelenburg, a csapat első számú kapusa továbbra sem léphet pályára. Mint ismert, a holland válogatott kapuvédő az Inter elleni bajnokin szenvedett agyrázkódást.
Az Internazionale–Napoli összecsapásról élő, szöveges tudósítást olvashatnak a Nemzeti Sport Online-on.
5. FORDULÓ |
18.00: Roma–Atalanta (Digi Sport) |
20.45: Internazionale–Napoli (Digi Sport) |
1. Juventus | 4 | 2 | 2 | – | 7–3 | +4 | 8 |
2. Udinese | 4 | 2 | 2 | – | 5–1 | +4 | 8 |
3. Genoa | 4 | 2 | 1 | 1 | 8–5 | +3 | 7 |
4. Napoli | 4 | 2 | 1 | 1 | 6–3 | +3 | 7 |
5. Fiorentina | 4 | 2 | 1 | 1 | 5–2 | +3 | 7 |
6. Palermo | 4 | 2 | 1 | 1 | 7–6 | +1 | 7 |
7. Cagliari | 4 | 2 | 1 | 1 | 6–5 | +1 | 7 |
Chievo | 4 | 2 | 1 | 1 | 6–5 | +1 | 7 |
9. Siena | 4 | 1 | 2 | 1 | 4–2 | +2 | 5 |
10. Lazio | 4 | 1 | 2 | 1 | 5–5 | 0 | 5 |
11. Roma | 4 | 1 | 2 | 1 | 3–3 | 0 | 5 |
12. Milan | 4 | 1 | 2 | 1 | 5–6 | –1 | 5 |
13. Catania | 4 | 1 | 2 | 1 | 2–4 | –2 | 5 |
14. Atalanta* | 4 | 3 | 1 | – | 7–4 | +3 | 4 |
15. Novara | 4 | 1 | 1 | 2 | 7–7 | 0 | 4 |
16. Internazionale | 4 | 1 | 1 | 2 | 7–8 | –1 | 4 |
17. Lecce | 4 | 1 | – | 3 | 3–7 | –4 | 3 |
18. Parma | 4 | 1 | – | 3 | 3–9 | –6 | 3 |
19. Bologna | 4 | – | 1 | 3 | 2–8 | –6 | 1 |
20. Cesena | 4 | – | – | 4 | 2–7 | –5 | 0 |
* az Atalantától hat pontot levontak |