Egy kis szerencsével és egy „nagy” Maiconnal verte az Inter a Sienát

2008.12.20. 22:36
Ha nagy nehézségek árán is, de győzni tudott a listavezető Internazionale Sienában, a Serie A 17. fordulójának szombat esti mérkőzésén. Az Interben a remekül játszó brazil Maicon duplázott, a hazai bajnoki veretlenségét elvesztő Siena gólját Hardzsa szerezte. A toszkán csapat a játék képe alapján a pontszerzést megérdemelte volna az elég indiszponált bajnokcsapat ellen.
Maicon és Mourinho az Inter győztes gólját ünnepli
Fotó: Reuters
Ha bármelyik Inter-szurkoló azt gondolta volna, hogy könnyű lesz a toszkán látogatás, akkor a Siena két perc alatt tett arról, hogy „jobb belátásra térjen”. Husszin Hardzsa már az első percben ráhozta a szívbajt egy szabadrúgással Júlio Césarra (a brazil szépen védett), majd Frick nagyon kevéssel maradt csak le az első helyzetet követő szögletről.

A liechtensteini a 15. percben is foghatta a fejét: Júlio César pocsékul mozdult ki egy beadásra, a labda Frick elé került, aki ziccerben mellétüzelt.

Az Inter nem játszott épp lélegzetelállítóan, de így is megszerezte a vezetést. A 34. percben egy szögletre Maicon robbant be jobbról, és egy méterről a kapuba lőtte a labdát, a gólvonalon gyökeret eresztett Curci nagy bánatára (0–1).

A házigazdák közvetlenül a szünet előtt válaszoltak, és ezzel „igazságot tettek” az első félidőnek: Del Grosso bal oldali beadását Hardzsa fejelte a hálóba, így 1–1-es döntetlennel vonultak be az öltözőbe a csapatok.

A második félidő elején az Inter továbbra is álmatag futballt mutatott, a türelmét vesztő José Mourinho pedig Jiménez és Balotelli helyére pályára vezényelte Figót és Crespót.

Veszélyt azonban nem ők jelentettek, hanem Ibrahimovic: a svéd iszonyú erővel lőtte szét messziről a keresztlécet. Curci jó érzékkel szemmel verte a próbálkozást, egyébként sem lett volna esélye…

Az utolsó 30 percet energiatakarékos üzemmódban kezdték a csapatok, sokáig csak egy jó Zuniga-szólót (és gyenge lövést…) lehetett feljegyezni. A 77. percben egy jobb oldali akció után Vergassola beadását a Córdobát megelőző Maccarone perdítette a léc fölé.

A Siena mindent megtett a győzelemért, de jött megint Maicon, és az Inter javára döntött: Córdoba gyenge lövése levágódott, a valószínűleg lesen álló Maxwell elé, aki a (szintén nagyon gyanús helyzetben mozgó...) brazil hátvédhez továbbított. Maicon kiugrott, ügyesen átlöbbölte a labdát Curci fölött, majd mezét letépve rohant Mourinhóhoz ünnepelni – a sienaiak pedig a bíróhoz, reklamálni… (1–2)

Amikor a házigazdák már a labdával törődtek, ki is hagytak egy ordító helyzetet. Egy beadást Júlio César nagyon rossz helyre tenyerelt, Ghezzal viszont úgy döntött, hogy az üres kapu helyett a blokkot lövi szét erőből.

A 90. percben Maccaronének volt még egy lehetősége, de a tar csatár célt tévesztett egy közeli szabadrúgásból. Az Inter végül Maicon remek játékával, egy lesgyanús sorsdöntő góllal és némi szerencsével hozta a három pontot – pedig a hazai veretlenségét elvesztő Siena legalább a döntetlent megérdemelte volna.