Alekszandr Povetkin egyhangú pontozással győzött Estrada ellen

THURY GÁBORTHURY GÁBOR
2009.04.05. 00:33
Címkék
A Sauerland-istálló düsseldorfi gáláján a nehézsúlyban az orosz Alekszandr Povetkin és az amerikai Jason Estrada tízmenetes összecsapását előbbi nyerte meg. Az orosz csak annyit adott ki magából, amennyi a győzelemhez kellett.
Povetkin semmit sem kockáztatott
Fotó: Action Images
Povetkin semmit sem kockáztatott
Povetkin semmit sem kockáztatott
Fotó: Action Images
Povetkin semmit sem kockáztatott
A súlycsoporthoz képest nagy iramban kezdtek az ellenfelek, Alekszandr Povetkint (17–0–0, 12 K. O.–T. K. O.) némileg meglepte, hogy Jason Estrada (15–2–0, 3) egyáltalán nem kezdett megilletődötten.

Az oroszt az első szünetben edzője gyorsabb és pontosabb bunyóra biztatta.

A tanácsot megfogadva Povetkin előkészítő balhorgokkal operált, az amerikai, ha kellett, lefogta ellenfelét. Később lassult az iram, de az öklözők ütésgyorsaságára nem lehetett panasz – igaz, egyikük sem tudta átütni a másik fedezékét.

Tény, hogy Povetkin balhorgai ültek inkább ellenfelén.

Az 5. menetben jól kezdett a „Fehér oroszlán”, azaz Povetkin, Estrada ekkor már kevesebbet ütött, a 7. menetben pedig alig-alig. Ekkor Povetkin megsorozta, az amerikaira kis híján számolni kellett, de megszólalt a gong.

A továbbiakban az orosz már csak a biztonságra törekedett, trénere nógatására, hogy hármakat üssön, a 10. menetben meg is próbálta kivégezni ellenfelét, de Estrada talpon kihúzta az utolsó menetet.

Povetkin a Nemzetközi Bokszszövetség (IBF) ranglistáján az első, tehát hivatalos kihívó pozícióban áll, ennél a szervezetnél Vladimir Klicsko a világbajnok.
Legfrissebb hírek

Keddi sportműsor: francia–spanyol vb-elődöntő, ETO–Víkingur BL-selejtező

Minden más foci
1 órája

El Clásico Dallasban!; Bódog Tamásnál kóstolta először a pacalt Thomas Tuchel

E-újság
1 órája

Kairóban is forró volt a hétfő este: tízezrek ünnepelték Egyiptom labdarúgó-válogatottját

Foci vb 2026
1 órája

Gigantikus evezés és királyi kézszorítások Haalandék tiszteletére Oslóban – videó

Foci vb 2026
2 órája

Klasszikus – másképp – Bobory Balázs jegyzete

Foci vb 2026
2 órája

Truccpolitika – Malonyai Péter publicisztikája

Foci vb 2026
2 órája

Rabiot: Nincs Yamal elleni tervünk

Foci vb 2026
2 órája

Kubatov Gábor veszi át a Ferencváros ügyvezetői feladatait

Labdarúgó NB I
3 órája
Ezek is érdekelhetik