Találatok a szuper-G címkére

Találatok száma: 11

Alpesisí-vk: Kilde nyert szuper-G-ben, övé a szakági kristálygömb

2022-03-06 13:33:13

A hazai környezetben versenyző Aleksander Aamodt Kilde nyerte meg a férfi alpesi sízők világkupa-sorozatának vasárnapi szuperóriás-műlesikló futamát Kvitfjellben, s ezzel megszerezte a szakági elsőnek járó kristálygömböt is – tudósított a Magyar Távirati Iroda.

szuper-G alpesisí-vk alpesi sí Aleksander Aamodt Kilde

Téli olimpia: Lara Gutnak megvan az olimpiai arany is

2022-02-11 05:00:25

Lara Gut-Behrami győzelmével ért véget a nők szuper-óriás-műlesikló versenye a pekingi téli olimpián. A svájci az első ötkarikás aranyérmét szerezte meg.

videó téli olimpia szuper-G alpesi sí Svájc Peking 2022

Hatvanhat éve nem volt téli olimpián hozzájuk hasonló

2018-02-26 12:42:32

A cseh Ester Ledeckának és a holland Jorien ter Morsnak mindenképpen a pjongcsangi téli olimpia hősei (hősnői) között a helye. Ugyanazon a napon írtak történelmet: Jorien ter Mors lett az első női sportoló, aki ugyanazon az olimpián több sportágban is érmet nyert, Ledecká pedig az első, aki ugyanazon az olimpián több sportágban is aranyérmes lett. Olyan képzeletbeli klubhoz csatlakoztak, amelynek 1896 óta csupán 83 tagja van – a „multisportos” olimpiai érmesekéhez. 1952 óta nem volt olyan sportember, aki ugyanazon a téli olimpián több sportágban is dobogóra állhatott.

téli olimpia szuper-G sporttörténelem hódeszka alpesi sí Pjongcsang 2018

Alpesi sí: Aksel Lund Svindal elindult a címvédés útján

2013-12-01 20:40:41

Norvég győzelem a férfiak szuper-G világkupaversenyén: Aksel Lund Svindal nyerte meg a Lake Louise-i viadalt, mindössze 24 századdal megelőzve az osztrák Matthias Mayert.

szuper-G alpesi sí Lake Louise Aksel Lund Svindal

Videó: így síelt Kékesi Márton az alpesisí-vb-n

2013-02-07 19:43:43

Kékesi Márton a 69. legjobb időt érte el a 82 induló közül a schladmingi alpesisí-világbajnokság első versenyszámában, szuper-G-ben szerdán. Azonban a viadal egyetlen magyar versenyzője (aki mindössze 17 éves) a pálya második felében kaput tévesztett, és ezért utólag kizárták. Tekintse meg Kékesi Márton futamát!

világbajnokság videó téli sportok alpesi sí Szuper-G Schladming

„Magyar” a vb-első szuper-G-ben

2013-02-06 13:27:02

Az ausztriai Schladmingban a férfiak szuperóriás-műlesikló versenyével folytatódott az idei alpesisí-világbajnokság. Az aranyérmet némi meglepetésre az óriás-műlesikló specialista amerikai Ted Ligety szerezte meg a francia Gauthier de Tessieres és a norvég Aksel Lund Svindal előtt. A magyar Kékesi Márton a célba érkezők közül az utolsó, azaz a 69. helyet szerezte meg, de később rossz kapuvétel miatt kizárták.

Ted Ligety Szuper-G Schladming Kékesi Márton Alpesisí-vb

Alpesi sí: Aksel Lund Svindal lett Kitzbühel első királya

2013-01-25 11:41:25

Aksel Lund Svindal győzelmével ért véget Kitzbühelben a férfi alpesi síelők szuper-G világkupaversenye. A norvég 20. alkalommal nyert, de először a legendás osztrák helyszínen. Meglepetés a hazai pályán szereplő Matthias Mayer második helye.

téli sportok szuperóriás-műlesiklás szuper-G alpesi sí Kitzbühel

Alpesi sí: Mazénak már minden szakágban van vk-sikere

2013-01-13 13:44:52

Az ausztriai St. Antonban folytatódott a női alpesi sízők világkupa-sorozata. A vasárnapi szuper-G-versenyt a szlovén Tina Maze nyerte az osztrák Anna Fenninger és a svájci Fabienne Suter előtt. A magyar Miklós Edit a 38. helyen végzett.

szuper-G Tina Maze St. Anton

Alpesi sí: erős havazás miatt törölték a női szuper-G futamot

2012-12-15 10:55:48

A rossz időjárási körülmények miatt a szervezők törölték a női alpesi sízők szombatra kiírt szuper-óriásműlesikló világkupafutamát Val d'Isere-ben. A franciaországi verseny helyszínén órák óta szakad a hó, a rendezők ezért határoztak úgy szombat reggel, hogy a viadal elmarad.

szuper-óriásműlesiklás szuper-G havazás alpesi sí

Alpesi sí: Vonn szuper-G-ben visszavágott Mazénak

2012-12-08 13:03:20

A svájci St. Moritzban folytatódott a női alpesi sízők világkupa-sorozata. A szombati szuperóriás-műlesiklást az amerikai Lindsey Vonn nyerte meg, a szlovén Tina Maze és az amerikai Julia Mancuso előtt. A magyar Miklós Edit a 43. helyen zárt.

szuper-G St. Moritz Lindsey Vonn Alpesi sí

Alpesi sí: Vonn fantasztikus, mesterhármas Lake Louise-ban

2012-12-02 18:53:57

Lindsey Vonn nyerte meg a nők szuper-G versenyszámát az alpesi sielők világkupa-sorozatának vasárnapi viadalán a kanadai Lake Louise-ban. Az amerikai klasszis a pénteki és a szombati sikere után 56. alkalommal győzött, ezzel már egyedül áll az örökranglista élén. A bravúrosan szereplő Miklós Edit ezúttal a 44. lett.