Bundesliga: Sallai góllal és két gólpasszal vezette sikerre a Freiburgot

V. J.V. J.
2021.04.17. 17:27
Sallai Roland óriási formában van (Fotó: AFP)
A Bayern München a Wolfsburgot, a Freiburg a Schalkét, a Mönchengladbach a Frankfurtot, az Union Berlin pedig a Stuttgartot győzte le, az Augsburg pedig nem bírt a Bielefelddel a német labdarúgó Bundesliga 29. fordulójának szombati játéknapján.

Freiburg–Schalke 4–0

Továbbra is reménytelen helyzetben van a sereghajtó Schalke, amely ezúttal a Freiburg otthonában kapott ki. A gelsenkircheniek a mérkőzés elején gólt ajándékoztak ellenfelüknek: Benjamin Stambouli próbált tisztázni a felezővonal közelében, ám elcsúszott a labdában, amire Baptiste Santamaria lecsapott, majd Lucas Höler elé tálalt, aki ballal bevette a kaput.

A játékrész közepén Klaas-Jan Huntelaar buktatta a mérkőzésen kezdőként 78 percet játszó Sallai Rolandot a tizenhatoson belül – a megítélt büntetőt magabiztosan lőtte a kapuba a magyar válogatott támadó, aki idénybeli nyolcadik gólját szerezte a német élvonalban.

A második félidő hasonlóan indult, mint az első: a Schalke-védelem újabb gólt ajándékozott a Freiburgnak. Suat Serdar ügyetlenkedése során Sallai csapott le a labdára, amely a lábáról egyből Christian Günterhez került – az egyszeres német válogatott támadó pedig nem hibázott.

Günter és Sallai kiválóan működtek együtt a pályán – ennek köszönhetően a 23 éves magyar támadó újabb gólpasszt adott csapattársának, aki egy távoli bombával zárta le a gólok sorát.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Sorozatban öt veretlenül megvívott mérkőzést követően kikapott a Frankfurt, amely ráadásul négy gólt kapott a Mönchengladbach otthonában. A vezetést a hazaiak a 10. percben szerezték meg: Matthias Ginter egy szögletet követően fejjel vette be a kaput.

A Gladbach előnye a második félidőben nőtt tovább: Florian Neuhaus ívelt a félpályáról a jobb oldalra Jonas Hoffmanhoz, aki kapásból tüzelt, Kevin Trapp pedig bevédte a lövést. A harmadik találat ismét szöglet után született: ekkor Rami Benszebaini fejelt a kapuba, majd a hosszabbításban Hannes Wolf ballábas lövése alakította ki a végeredményt, amely különösen pikáns lehet a vendégek vezetőedzője, Adi Hütter számára, aki a következő idénytől a hazaiakat irányítja majd.

Három meccs után újra nyerni tudott az Union Berlin. Grischa Prömel pályafutása századik meccsét fejesgóllal ünnepelte a hazaiaknál – ezzel szerzett vezetést csapata, amely szép összjátékot követően Petar Musa találatával megnyugtató előnnyel vonult a szünetre. A vendégek a második félidőben Philipp Förster higgadt lövésével szépítettek, de az egyenlítést már nem tudtak kiharcolni.

Az Augsburg és a Bielefeld összecsapásán nem esett gól.

A Bayern München wolfsburgi győzelméről itt olvashat bővebben!

NÉMET BUNDESLIGA
29. FORDULÓ
Augsburg–Bielefeld 0–0
(Holer 7., Sallai 22. – 11-esből, Günter 50., 74.)
Mönchengladbach–Frankfurt 4–0 (Ginter 10., Hofmann 60., Benszebaini 67., Wolf 90+5.)
Union Berlin–VfB Stuttgart 2–1 (Prommel 20., P. Musa 43., ill. Förster 49.)
Wolfsburg–Bayern München 2–3 (Weghorst 35., M. Philipp 54., ill. Musiala 15., 37., Choupo-Moting 24.)
Leverkusen–Köln 3–0 (Bailey 5., 76., Diaby 51.)