Németország: szurkolói miatt megbüntették Hajnal klubját

2008.03.05. 00:53
Címkék
A Német Labdarúgó Szövetség (DFB) 35 ezer eurós büntetés befizetésére kötelezte Hajnal Tamás klubját, a Karlsruhét.
A csapat drukkerei február 23-án a VfB Stuttgart ellen idegenben 3-1-re elveszített bajnokin rakétákat lőttek be a játéktérre, petárdákat robbantottak fel, görögtüzet gyújtottak a lelátón, egy alkalommal a játékvezető meg is állította a játékot a karlsruhei rajongók miatt.A DFB indoklása szerint a cselekmény súlyához mérten arányos döntés született, melynek során figyelembe vették, mit kíván tenni az egyesület a hasonló esetek megelőzése érdekében. A jövőben a csapat idegenbeli meccseire nem a szurkolói egyesületek, hanem a klub árulja a jegyeket és csak tagsági kártyával rendelkező, név szerint regisztrált rajongók kísérhetik el az együttest az idegenbeli meccsekre.Ezenkívül a klub rongálás és a közrend megzavarása miatt ismeretlen tettesek ellen rendőrségi feljelentést tett. A feljelentéshez csatolta azokat a televíziós felvételeket, melyeken a rendbontók közül többen azonosíthatók.
Legfrissebb hírek

Hét korosztályos magyar érem a Maraton kajak-kenu Eb-n

Kajak-kenu
4 perce

Haaland csak a kispadon lesz a franciák ellen? És tényleg!

Foci vb 2026
15 perce

Sajtóhírek szerint az amerikaiak további négy évre csábítják Pochettinót

Foci vb 2026
23 perce

Gyász: elhunyt a tromsői sakkolimpia magyar sikercsapatának szövetségi kapitánya

Egyéb egyéni
46 perce

Vissza a jelenbe: nem akármilyen sorozatban vannak a franciák

Foci vb 2026
54 perce

Egy pillantás a régmúltba: Johan Cruyff így szedte szét az argentin védelmet

Foci vb 2026
1 órája

A Como 60 milliót fizet Nico Pazért, de a Real Madrid nem mond le a támadóról – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
1 órája

Irán legutóbbi vb-győzelme nem akárhogyan született meg

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik