Elhunyt Jupp Derwall, a legendás német szövetségi kapitány

Vágólapra másolva!
2007.06.26. 17:16
Címkék
Nyolcvan éves korában, rövid betegség után elhunyt Jupp Derwall, az NSZK labdarúgó-válogatottjának szövetségi kapitánya. A szakvezető 1980-ban Európa-bajnoki címig, két évvel pedig világbajnoki ezüstéremig vezette a Nationalelfet.
Jupp Derwall (középen)
Jupp Derwall (középen)
Jupp Derwall (középen)
Jupp Derwall (középen)

Az elmúlt nyolcvan évben Németországban dolgozott talán a legkevesebb szövetségi kapitány, Joachim Löwvel bezárólag mindössze tízen irányították a Nationalelfet.

Közülük talán nem Josef (Jupp) Derwall volt a legismertebb, de az 1978 és 1984 között hivatalban lévő szakemberrel is szép sikereket ért el a német (akkor még NSZK) labdarúgó-válogatottja.

A würseleni születésű Derwall játékosként is eljutott két válogatottságig, de igazán edzőként ismerték meg a nevét. 1970-ben került a nemzeti tizenegyhez, ahol nyolc évig Helmut Schön segítőjeként dolgozott. Nem sokkal az Argentínában rendezett világbajnokság után átvette az együttest.

Derwall első nagy tornája egyből sikert hozott az NSZK-nak, ugyanis Hrubeschék megnyerték az 1980-as Európa-bajnokságot. Két évvel később már nem sikerült a győzelem a spanyolországi világbajnokságon, az olaszok a döntőben megállították őket.

Az 1984-es Európa-bajnokságon viszont csalódást keltett a német csapat, nem jutott a legjobb négy közé, Derwall pedig átadta a helyét Franz Beckenbauernek. A Nationalelfet 67 meccsen irányította, 45-ször győztesen hagyták el fiai a pályát.

A következő négy évben a török Galatasaraynál dolgozott, majd visszavonult. Rövid betegség után 80 évesen érte a halál.
Legfrissebb hírek

Nyögvenyelősen indult, sima lett a vége: az Eagles a Washingtont felülmúlva megnyerte csoportját – videó

Amerikai sportok
4 órája

Vasárnapi sportműsor: Újpest–Kazincbarcika és DVSC–Kisvárda az NB I-ben

Birkózás
6 órája

A Puskást legyőző ETO telel az élen; Két magyarral győzött a Liverpool, de Szoboszlai kihagyja a következő meccset

E-újság
6 órája

Borbély Balázs példája – Thury Gábor jegyzete

Labdarúgó NB I
7 órája

Hektórtól Puskásig – Ballai Attila publicisztikája

Minden más foci
7 órája

A 2023-as győztes és a tavalyi elődöntős is elbúcsúzott a darts-vb-n

Egyéb egyéni
7 órája

Négyet vágott a PSG a Francia Kupában, Dembélé immár egyedül gólkirály az Enrique-érában

Francia labdarúgás
7 órája

Egy gól elég volt az Everton ellen, az Arsenal ismét vezeti az angol tabellát

Angol labdarúgás
7 órája
Ezek is érdekelhetik