Női labdarúgó-vb: Egyenlítői-Guinea már történelmet írt

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2011.06.27. 06:50
Címkék
A női világbajnokságon majd szerdán bemutatkozó Egyenlítői-Guinea a legkisebb ország, amelynek válogatottja kijutott a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) égisze alá tartozó világversenyre.

A FIFA havi magazinjában az szerepel, hogy a 28 ezer négyzetkilométer területű, 600 ezres lakosú országnál még nem volt kisebb, amely részt vett volna futball-vb-n.

Egyenlítői-Guinea csapata úgy szerzett részvételi jogot a vasárnap kezdődött németországi eseményre, hogy tavaly Nigéria mögött második lett az afrikai kontinensviadalon. A vb-n Norvégiával, Ausztráliával és Brazíliával szerepel azonos csoportban.

Legfrissebb hírek

Pénteki sportműsor: kiderül, mely csapatokkal játszik az FTC az El-ben, Paks–Kazincbarcika az NB I-ben

Minden más foci
1 órája

Sallai Roland, Szoboszlai Dominik, Kerkez Milos: jön a Galata–Liverpool!; Windecker József: Mostanában berúgom a tizenegyeseket

E-újság
1 órája

Birodalmi kockázatok – Csinta Samu publicisztikája

Európa-liga
2 órája

Bécsi gyors(abb) – Deák Zsigmond jegyzete

Európa-konferencialiga
2 órája

Sinner és Swiatek is háromjátszmás győzelemmel jutott tovább a US Openen

Tenisz
2 órája

Kl: Nem tudott nyerni, de továbbjutott Norvégiában a Crystal Palace, máltai csapat is főtáblás, Baráth gólt szerzett

Európa-konferencialiga
2 órája

A PAOK és a Ludogorec fordított a visszavágón, a FCSB háromgólos sikerrel jutott El-főtáblára

Európa-liga
2 órája

Babosék fordítottak Krejcíkováék ellen, és győzelemmel kezdték a US Opent

Tenisz
3 órája
Ezek is érdekelhetik