Kétgólos hátrány után Danny Koevermans mentett pontot a PSV-nek

2009.02.14. 21:49
Jó iramú, látványos mérkőzésen 2–2-t játszott egymással a PSV és az AZ a holland labdarúgó élvonal 23. fordulójának rangadóján. Dzsudzsák Balázs gólpasszal segítette csapatát. Az AZ-t üldöző Twente győzött, ezzel pedig csökkentette hátrányát Louis van Gaal csapatával szemben.
Danny Koevermars (10) kétszer ünnepelhetett az AZ ellen
Fotó: Action Images (archív)

Kulcsfontosságú mérkőzésre került sor a holland labdarúgó élvonal, az Eredivisie 23. fordulójában: a kilencpontos előnnyel listavezető AZ Alkmaar látogatott az edzőváltás óta remeklő, a 4. helyen álló PSV-hez.

A házigazdák számára egyértelmű(en nagy) volt a tét: ha nem szerzik meg a három pontot, gyakorlatilag búcsút inthetnek a bajnoki címnek.

Ehhez képest a kék mezes vendégek hamar elcsendesítették a Philips Stadion közönségét. Gill Swerts már a 12. percben vezetést szerzett Louis van Gaal csapatának, fél óra múltán pedig már kettő volt az AZ előnye egy elég komikus góllal. De Zeeuw ugyan még elsőre elhibázta az Alkmaar javára megítélt büntetőt (Isaksson hárított), de a kipattanót már „bepattintotta”, a kétségbeesetten menteni igyekvő bekkek és a labdába belekapó kapus legnagyobb bánatára. A labdának alig volt ereje bepottyanni a hálóba…

A szünet után jóval nagyobb lendülettel jött ki a PSV, és ennek nagyon hamar meg is lett az eredménye. A kezdőben helyet kapó Dzsudzsák Balázs fűzte be az első gólt szerző Swertset a bal szélen, majd középre tekert, a nagyon rosszul kimozduló Sergio Romero hibáját kihasználó Danny Koevermans pedig a hálóba bólintott. A csatár pillanatokkal korábban még egy kapufát is lőtt…

A parázzsá váló meccsen (Dzsudzsák egy szöglet előtti „affér” után kapott is egyet az arcára, utána meg nagyon látványosan összeesett…) a PSV egyre jobban támadott az egyenlítésért, de tiszta ziccerig nem jutott. Nem úgy a vendégek: jobbról Martens lopta a távolságot, majd éles lövést küldött kapura, de Isaksson szép reflexszel védett, és a kipattanót is összeszedte.

A PSV a hajrát egyenlítő góllal nyitotta: egy felívelés és egy csúsztatás után Koevermans háttal a kapunak átvette a labdát, gyönyörűen lefordult, és kíméletlenül a hálóba lőtt.

A lendületbe jött hazaiaknak még hét perce volt a győztes gól begyötrésére. Persze a vendégek is próbálkoztak: Demy de Zeeuw zúzta rá a labdát 22-ről, Isaksson óriási vetődéssel, bravúrral tolta szögletre a lövést. A svéd válogatott kapusa még egy nagy védést bemutatott, a vége pedig igazságos döntetlen lett egy jó iramú, látványos meccsen.

Az AZ első számú üldözője, a Twente 0–1-ről fordított, és két ponttal közelebb került az alkmaari csapathoz.

HOLLAND EREDIVISIE

23. FORDULÓ
PSV–AZ 2–2 (Koevermans 49., 84., ill. Swerts 12., Martens 29.)
ADO Den Haag–De Graafschap 1–0 (Powel 42.)
Twente–FC Volendam 2–1 (Arnautovic 28., Nkufo 34. – tizenegyesből, ill. Lange 6. – tizenegyesből)