Labdarúgó-vb: Japán is pályázik 2018-ra és 2022-re

MTI MTIMTI MTI
2009.01.31. 00:42
Címkék
Japán csütörtök este hivatalosan jelezte a nemzetközi szövetségnek (FIFA) a 2018-as vagy a 2022-es labdarúgó-világbajnokság megrendezésére irányuló szándékát.
„Csak akkor van esélyünk, ha Tokió megkapja a 2016-os olimpiát, mert abban a pályázatunkban szerepel egy 120 ezres stadion építése, amellyel teljesülnének a FIFA elvárásai” – jelentette ki Inukai Motoaki, a helyi futballszövetség elnöke. Japán mellett mostanáig Indonézia, Anglia, Katar, valamint Belgium és Hollandia közösen, továbbá Spanyolország és Portugália együttesen tett hasonló konkrét lépést, míg Kína, Mexikó, az Egyesült Államok, Oroszország, Ausztrália és Kanada egyelőre csak érdeklődését fejezte ki. A FIFA hétfőig várja a hivatalos jelentkezéseket. A lehetséges vb-házigazdáknak vállalniuk kell, hogy az aranyéremről döntő mérkőzést legalább 80 ezer néző befogadására alkalmas arénában bonyolítják le, és a többi találkozót is minimum 40 ezres stadionokban rendezik; ez utóbbiakból tizenkettővel kell rendelkeznie a vendéglátónak. A két torna helyszínéről 2010 decemberében határoz a FIFA végrehajtó bizottsága.
Legfrissebb hírek

Algéria fordított, megverte Jordániát

Foci vb 2026
4 perce

Győri gólszerző a vb-n – Algéria fordított és legyőzte Jordániát

Foci vb 2026
5 perce

A csereként beálló győri Benbuali góljával egyenlített Algéria – VIDEÓ

Foci vb 2026
14 perce

Videó: a győri Benbuali fejesével egyenlített Algéria a világbajnokságon

Foci vb 2026
31 perce

Folytatódik a Jordánia–Algéria mérkőzés, bemutatkozik Benbuali is

Foci vb 2026
55 perce

Vezet a vb-újonc Jordánia a szünetben

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött a Jordánia–Algéria csoportmeccs

Foci vb 2026
1 órája

Haaland csatlakozott Kane mellé, de Kocsis Sándortól még messze van

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik