Uruguay: egy drukkert meglőttek, 93-at őrizetbe vettek egy tornán

MTI MTIMTI MTI
2009.01.19. 01:41
Címkék
Egy futballszurkolót hatszor meglőttek, 93 drukkert őrizetbe vett az uruguayi rendőrség egy felkészülési négyes torna során kirobbant botrányban.
A rendőrség egyelőre annyit árult el, hogy egy Nacional-szurkolóba lőtt hat golyót a Penarol egyik rajongója. A Nacional drukkerét rohammentővel szállították kórházba, állapotáról nem közöltek részleteket.A botrány a Copa Bimbo elnevezésű négyes torna 2-1-es győzelemmel végződött Nacional-Penarol mérkőzése után robbant ki, a szurkolók összecsapása során 78 felnőtt és 15 kiskorú rendbontót vettek őrizetbe.Decemberben az uruguayi bajnokság utolsó fordulóját nem lehetett megrendezni, mert a futballszövetség és a belügyminisztérium nem tudott megállapodni a mérkőzések biztosításáról.A bajnoki aranyéremről döntő Nacional-Danubio meccsnek még nincs új időpontja.A következő szezont a Nacional három büntetőponttal kezdi, mert november 16-án, éppen a Danubio elleni meccsén szurkolói berohantak a pályára, és verekedést provokáltak a rivális híveivel. Ezt a botrányt kéthetes szünet követte a bajnokságban.
Legfrissebb hírek

Folytatódik a Norvégia–Szenegál találkozó

Foci vb 2026
16 perce

Félidőben Norvégia egy góllal vezet Szenegál ellen

Foci vb 2026
31 perce

Tánc az esőben – képeken a philadelphiai viharszünet

Foci vb 2026
33 perce

Mbappé ismét duplázott és beérte Klosét – Franciaország közel 4 órás meccsen verte simán Irakot

Foci vb 2026
34 perce

Franciaország 3–0-ra verte Irakot

Foci vb 2026
36 perce

Folytatódott a Franciaország–Irak találkozó

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött a Norvégia–Szenegál mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Tíz perc múlva folytatódik a Franciaország–Irak mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik