Az Internazionale a negyedik

2004.05.16. 22:22
Az Inter lett a negyedik, az Empoli és a Modena kiesett, míg a Perugia tovább reménykedhet, mert június második felében osztályozót játszhat a bentmaradásért a Serie B 6. helyezettje ellen.
Az egykoron Aranylabdát nyerô Roberto Baggio (jobbra) utoljára a Milan ellen lépett pályára az olasz élvonalban
Ezek a Serie A 34. fordulójának a legfontosabb hírei, hiszen az utolsó játéknapra már csak a BL-indulást jelentő 4. és az osztályozót jelentő 15. hely "tulajdonosa" volt kérdéses. (E két pozícióban a forduló szűk két órája alatt több alkalommal változott a helyzet.)
A negyedik helyért vívott csatában az Inter indult előnyből, ám az eltiltott Vieri nélkül kiálló gárdának nyernie kellett a kiesés ellen harcoló – és a Stadio Castellaniban 2004-ben még veretlen – Empoli otthonában. A hazaiak határozottabban kezdtek, és a 18. percben a vezetést is megszerezték: Vannucchi szabadrúgása után Toldóról középre jött ki a labda, Lucchini pedig elemi erővel kilőtte a jobb felsőt. A félidő csaknem Empoli-előnnyel zárult, de az utolsó percben Adriano csodálatos fejessel vette be a kékek kapuját. A második félidőben kijött a két gárda közötti technikai különbség, ekkor a csereként beálló Recoba pazar szabadrúgásgóljával és Adriano – részegítő cselsorozatot követő – találatával lezárulni látszott a meccs, ám Rocchi a hajrában szépített, és ha a játékvezető a hajrában Vannucchi lerántásánál kicsit jószívűbb (objektívebb?), akkor 3–3 is lehetett volna a végeredmény. Így viszont az Inter nyert, megszerezte a negyedik helyet, és indulhat a BL-ben, míg az Empoli a B-ligában folytatja.

A kék-feketék sikerének Parmában sem nagyon örültek, hiszen a sárga-kékek még versenyben voltak a negyedik helyért. A Parma azonban hiába nyert 4–3-ra az Udinese ellen, "csak" az UEFA-kupában indulhat, igaz, a klub anyagi nehézségei miatt ez is óriási eredménynek tekinthető. A vasárnapi meccs hőse Alberto Gilardino volt, aki a 0–0-val záruló első félidőt követően négyszer vette be a vendégek kapuját, miközben azért az udinei támadók sem kímélték a hazai hálót. Gilardino végül csaknem utolérte Sevcsenkót a góllövőlistán.
Lemaradt a 4. helyről a friss kupagyőztes Lazio is, amely ugyan becsülettel megverte a bentmaradásért harcoló Modenát, ám (elsősorban) a múlt heti bresciai vereség miatt nem indulhat a BL-ben.
Az Empoli és a Modena bukása azt jelentette, hogy a 15. hely végül a nagyszerűen hajrázó Perugiáé lett, amely nagy ügygyel-bajjal legyőzte a sereghajtó Anconát, így megelőzte két ellenlábasát. A piros-fehérek június 16-án és 20-án a Serie B hatodik helyezettjével vívnak osztályozót az A-ligás tagságért.
A bajnok Milant 80 000 szurkoló köszöntötte a San Siróban a Brescia elleni találkozón. Az ünnepi hangulatú mérkőzés rengeteg gólt hozott (köztük azt a találatot, amely gólkirályi címet jelentett Sevcsenkónak), és két fontos búcsút: a közönség által hatalmas szeretettel fogadott Roberto Baggio bejelentette, hogy befejezi a pályafutását, míg Paolo Maldini közölte, nem akar pályára lépni a nyári Európa-bajnokságon.
Távirati stílusban a többi mérkőzésről: Veronában csak egy félidőn át fociztak a csapatok, és miután abban a játékrészben a több helyzetet kidolgozó Chievo több gólt is szerzett, mint a Bologna, megnyerte a mérkőzést; Leccében két nyugodt csapat eseménydús összecsapásán a hazai gárda megérdemelten verte meg a Regginát, a nagyok által körbeudvarolt uruguayi Chevanton pedig góllal búcsúzott a szurkolóktól; Genovában a Sampdoria nem bírt az ászait nélkülöző Romával, a döntetlen igazságosnak tekinthető; Sienában a Juve tartalékosan is nyert az újonc ellen, így Marcello Lippi pályafutása 200. A-ligás győzelmével búcsúzott el a torinói gárda kispadjától.

Tv: a Sport1 hétfőn 18.15-kor sugározza a 34. forduló összefoglalóját ---- B ---- 4