Anand még marad

RÁCZ PÉTERRÁCZ PÉTER
2009.06.12. 01:57
Címkék

Óriási egyéniségek részvételé vel tartották meg az Aquaprofit Nagykanizsa sajtótájékoztatóját, melyen a klub új szerződést kötött Viswanathan Ananddal. A mostani megállapodás garantálja, hogy az indiai világbajnok minimum egyszer asztalhoz ül, de ideális esetben háromszor is játszhat a magyar csapatbajnokságban. Erre korábban időhiány miatt nem kerülhetett sor.

„Előbb Mainzban, majd Zürichben, Korzikán és a Tal-emlékversenyen sakkozom, utána viszont mindenképpen szeretnék új csapatom szolgálatába állni az ősszel néhány meccs erejéig” – jelentette ki Anand.

Az ügylet anyagi vonatkozásairól az érintettek semmit sem árultak el, de minden valószínűség szerint Anand partinként kap bizonyos öszszeget. A kanizsai vezetőség további nagyszabású tervekkel készül. Ezek közül a legfontosabb, hogy olyan szupertornát szeretne rendezni, amelynek erőssége a legendás linaresi és dortmundi viadaléval lenne azonos. „Nevekkel egyelőre nem szeretnék előhozakodni, de a később meghívandók közül kettőt jelenleg is a körünkben üdvözölhetünk” – mondta Nádasi Tamás, a Nagykanizsa elnöke, aki szavaival Anandra és a szintén jelen lévő Polgár Juditra utalt.

Szó esett még egy esetleges Anand–Polgár Judit rapid páros mérkőzésről is, de ez egyelőre csak ötlet szintjén létezik.

Az eseményen az előbbi két klasszis mellett megjelent a Nagykanizsa legújabb igazolásaként Portisch Lajos, a nemzet sportolója, valamint az Egyesült Államokban élő Polgár Zsuzsa is.

Legfrissebb hírek

Hétfői sportműsor: Kína ellen játszunk a női jégkorong-vb-n, Veszprém–Szeged rangadó a férfi kézi NB I-ben

Minden más foci
3 órája

Veszprém–Szeged 1.0; Filipovics Vladan: Bezzeg a régebbi játékosok…

E-újság
3 órája

Via Gregorio Allegri 14 – Vincze András publicisztikája

Olasz labdarúgás
3 órája

Bilbaóban nyert a Villarreal, s négy ponttal előzi meg az Atléticót a dobogón

Spanyol labdarúgás
3 órája

Kétgólos hátrányban is volt, de az Inter mégis megnyerte a hétgólos thrillert a Como ellen

Olasz labdarúgás
4 órája

Európai kézilabdaligák: kilenc magyar góllal nyert a Cesson-Rennes

Kézilabda
4 órája

Női kézilabda Eurokupa: Romániával teljes a négyes döntő mezőnye

Kézilabda
5 órája

Nehéz kezdés a franciák ellen, Kreisz Emma gólja döntött a ráadásban

Jégkorong
5 órája
Ezek is érdekelhetik