Falusi minta

SOMOGYI ZSOLTSOMOGYI ZSOLT
Vágólapra másolva!
2009.03.09. 23:51
Címkék

Nem mondok újdonságot, de… MTK–Vasas 900, Paks–Kaposvár 800, Nyíregyháza–Haladás 2000, ZTE–REAC 2325. Négy élvonalbeli meccs múlt szombatról, összesen valamivel több mint hatezer nézővel. Újpesten 4667 jegyet adtak el, Diósgyőrben 5500 ember figyelte a Honvéd elleni találkozót – és akkor ott van hétezer, szombat reggel Csepelre induló ferencvárosi szurkoló. Többen voltak tehát, mint négy, papíron magasabb szintű meccsen.

Az NB I irigykedve nézi az NB II Keleti csoportjában küszködő Fradit.

Kérem, ne vegyük elő az régi sablont, hogy az FTC a legnépszerűbb csapat, hatalmas a bázisa, rajongói mindenhol megtöltik a stadionokat, mert ez nem igaz, hiszen a zöld-fehérek is messze elmaradtak saját korábbi nézőszámaiktól. De most előkerültek a szurkolók, és a hét rúgott gól (rendben, a Tököl nem az Újpest vagy a Loki) mellett a hétezer drukker jelenléte is tűélesen jelzi, mennyire hiányzik a Ferencváros a legmagasabb osztályból.

Nem is csoda, hogy a hírek szerint hatvanmillió euróért épül új stadion az IX. kerület, Üllői út 129. szám alatt. Nehéz megmondani, mennyi pénz ez, mert nem annyi, mint amennyi januárban volt és amennyi márciusban lesz, legyen elég hozzá, hogy a német Bundesliga csodacsapata, a falusiaknak csúfolt (az FTC-hez hasonlóan alsóbb osztályból érkező…) Hoffenheim is hasonló összegért kapott vadonatúj, csillogó-villogó arénát. De stadion épül Augsburgban, és sok más helyen is, és ha a Franzstadtban valóban megindulnak a munkagépek, akkor, ha másban nem is, legalább e tekintetben felzárkózunk a fejlett nyugathoz a profi labdarúgás területén is. Minőségi futballt csak minőségi körülmények között lehet megteremteni és megkövetelni, és aligha kétséges, egy modern aréna által garantált kulturált szórakozási lehetőség még több nézőt vonzana.

Csakhogy: telt házat maga a stadion nem garantál, ahhoz mindenekelőtt látványos támadófutball és győzelem kell – akkor lehet eladni a belépőket.

Falusi csapat a Hoffenheim, avagy nem – ki dönti ezt el?

Csakhogy ott az iménti mondat igazságára rájöttek, ennyi a titok.

Legfrissebb hírek

Célkeresztben a jövő – sikeres évet zárt a magyar kajak-kenu

Kajak-kenu
1 perce

Korosztályos aranyérem és országos csúcs a 24 órás vb-n

Csupasport
41 perce

A Budafok felbontotta Mészöly Géza szerződését – hivatalos

Labdarúgó NB II
47 perce

Sportlövő-vb: Péniéknek nem okozott gondot a selejtező összetettben, csapatban a tizedikek

Egyéb egyéni
1 órája

Népsport: revansot vettünk a 2:6-ért

Népsport
1 órája

Megterhelő két meccsre számít a futsalválogatott szövetségi kapitánya

Magyar válogatott
1 órája

FC Barcelona: Lionel Messi szeretne elbúcsúzni a Camp Nou szurkolóitól

Spanyol labdarúgás
2 órája

Sportlövő-vb: Major és Fábián is hajszállal maradt le a női légpisztoly döntőjéről

Egyéb egyéni
2 órája
Ezek is érdekelhetik