Vasas-címvédés Gödöllőn

K. G.K. G.
Vágólapra másolva!
2009.03.08. 00:24
Címkék

Nyolcadik Magyar Kupa-első ségét szerezte meg a Vasas, miután szombaton a gödöllői Szent István Egyetem tornacsarnokában legyőzte a tavaly is ezüstérmet szerző Nyíregyházát (3:2).

A címvédő Vasas hamar ellépett a zsinórban tizedik döntőjét játszó Nyíregyházától, ám a szabolcsiak fordítottak. A második szettben a játék már-már a tavalyi döntőt idézte, mindkét együttes kimagasló mezőnymunkát végzett. A Vasas egyenlített, de utána a nyírségiek ismét szettelőnybe kerültek. Bár úgy tűnt, tavalyi ezüstérmét az idén aranyra cseréli az NRK, a Vasas még idejében magához tért.

A döntő felvonásban a piros-kékek hamar megnyugtató előnyhöz jutottak, ám Kapuvári Melinda bokasérülése láthatóan megzavarta a címvédőt, és a Nyíregyháza lépésről lépésre közelítette meg ellenfelét (9:2 után lett 10:8). A Vasas ezt követően három mérkőzéslabdához jutott, és bár az NRK kettőt hárítani tudott, a fővárosiak végül megvédték Magyar Kupa-címüket.

Legfrissebb hírek

Pénteki sportműsor: Kisvárda–Nyíregyháza az NB I-ben

Minden más foci
2 órája

Lukács Dániel: Tessék, itt vagyok, ezért dolgoztam!; Babos Tímea: Érzem, tudom, hogy párosban még mindig nagyon jó játékos vagyok

E-újság
2 órája

Valami félrecsúszott – Kapolcsi-Szabó Bence jegyzete

Jégkorong
2 órája

ElVARratlan szálak – Moncz Attila publicisztikája

Minden más foci
2 órája

Magyar Kupa: a címvédő a DVTK-val találkozik a nyolcaddöntőben, az FTC NB II-es csapatot kapott

Labdarúgó NB I
2 órája

Meglepetés a Nagyerdei Stadionban: a Honvéd hosszabbítás után kiejtette a Debrecent a Magyar Kupából

Labdarúgó NB I
2 órája

Udvardy Panna már elődöntős Caliban

Tenisz
3 órája

Csak az első szettben tartotta a lépést a MÁV Előre a röplabda BL-selejtezőben

Röplabda
3 órája
Ezek is érdekelhetik