Kapitányként volt nyerőember

Vágólapra másolva!
2009.01.20. 09:24
Címkék

John Terry sérülése miatt ezúttal Frank Lampard volt a Chelsea csapatkapitánya, és a középpályás góljának köszönhetően a londoniak a hajrában megfordították a Stoke elleni bajnoki állását. A „kékek” abban reménykednek, hogy a fontos győzelemmel lezárták rossz időszakukat.

Az utóbbi időben adósak voltak a jó játékkal, ráadásul Joe Cole és John Terry is megsérült. Ilyen helyzetben mit jelent a Stoke ellen kiharcolt győzelem?

Minden szezonban vannak pillanatok, amikor az ember felteszi magának a kérdést: Vajon ez változtat valamin? A Stoke elleni győzelem fordulópont lehet, ha továbbra is jól teljesítünk és veszélyesebben játszunk elöl. Sokan azt mondták, nincs tűz ebben a csapatban, de bizonyítottuk, hogy tévednek.

Újabban többször is támadták Luiz Felipe Scolarit, önnek mi a véleménye a brazil menedzserről?

Mindig is különleges kapcsolatom volt az edzőimmel. Harry Redknapp a nagybátyám, míg Claudio Ranieri hozott a Chelseahez. Mindenki tudja, mennyire kedveltem José Mourinhót, Avram Grant pedig életem egyik legnehezebb időszakában segített nekem. Scolarit nagyon jó embernek tartom, aki ráadásul rendkívül eredményes szakember. Remélem, korábbi állomáshelyeihez hasonlóan itt sem kerülik el a sikerek.

A hét végén négyszázadik tétmérkőzésén lépett pályára a Chelsea színeiben.

Lassan nyolc éve futballozom itt, és túlzás nélkül állíthatom, ez a klub az életem. Amikor idekerültem, meg sem fordult a fejemben, hogy idáig juthatok. Bevallom őszintén, nem tudtam, hogy elértem ezt a mérföldkövet, és remélem, még sok meccs van bennem. A John Terryhez vagy hozzám hasonló emberek a kezdettől fogva keményen dolgoztak a sikerekért, azt hiszem, a fiatal játékosoknak ezt a hozzáállást kell követniük.

Forrás: chelseafc.com

Legfrissebb hírek

Tizenegyesekkel kiejtette a Celticet, történetében először BL-főtáblás a Kajrat Almati

Bajnokok Ligája
12 perce

Cselgáncs: kezdődik az ifjúsági világbajnokság Szófiában

Utánpótlássport
1 órája

Tollaslabda-vb: Kőrösi Ágnes sem jutott a 32 közé

Egyéb egyéni
1 órája

Szöllősi-Zácsik Szandra elárulta, pályára lép-e a Ferencváros ellen

Kézilabda
1 órája

Öttusa-vb: Koleszár visszalépése, Gáll „brutálfutása” – három magyar elődöntős a férfiaknál Kaunasban

Egyéb egyéni
1 órája

A Veszprém kiütötte a Boltont a futsal Bajnokok Ligájában

Bajnokok Ligája
2 órája

Nem sikerült átmenteni a winston-salemi formát, Fucsovics búcsúzott a US Openen

Tenisz
2 órája

Öttusa: Szécsi Nemere az U17-es után az U19-es vb-t is megnyerte

Utánpótlássport
2 órája
Ezek is érdekelhetik