Talán valamelyik Jelena

BÁLINT MÁTYÁSBÁLINT MÁTYÁS
Vágólapra másolva!
2009.01.19. 01:41
Címkék
Az Australian Open női egyese igazi lutri. A címvédő Marija Sarapova nélkül is vagy féltucatnyi esélyes lép pályára hétfőtől, de néhányuknak talán több esélye van.

Tavaly január közepén a férfiaknál Novak Djokovics volt a legjobb olyan teniszező, aki még nem dicsekedhetett Grand Slam-győzelemmel, aztán február elejére a szerb belépett a bajnokok klubjába. Az idén honfitársnője jár hasonló cipőben: Jelena Jankovics hiába világelső, amíg nem nyer legalább egy nagy tornát, nem fogják igazán megsüvegelni.

Melbourne-ben akár nyerhet is.

Hogy mást ne mondjunk, ha az elődöntőig nem jut el, igencsak szégyellnie kellene magát: gyakorlatilag nincs olyan játékos az ő negyedében a főtáblán, akivel szemben különösebben aggódnia kellene. Nem, még Szávay Ágnes ellen sem, akivel a legjobb nyolc között akadhat össze – bárcsak már ott tartanánk… Esetleg Vera Zvonarjova szorongathatja meg, az orosz lány azonban hiába top tízes, mentálisan nem elég erős ahhoz, hogy csodát tegyen.

A legjobb négy között már lehet valaki, aki megszoríthatja Jankovicsot. Honfitársa, Ana Ivanovics azonban a tavalyi Roland Garros-győzelem óta nem alkotott nagyot (sérült is volt), és az orosz Dinara Szafinától is meglepetés lenne, ha bírná erővel a kéthetes tortúrát – ugyanakkor 2009 számára is a Grand Slam-siker éve lehet.

A többiek közül legfeljebb a szépen teniszező, de nagy bravúrra nem képes francia Alizé Cornet-t és a feltörekvő dán Caroline Wozniackit érdemes kiemelni, na meg Kimiko Date Krummot: a 38 éves japán hölgy 1994-ben volt elődöntős Melbourneben, 1996-ban viszszavonult (előtte volt negyedik is a világranglistán), majd tavaly, 12 év után visszatért, és sikerrel vívta meg az Australian Open selejtezőit is. Sőt a masszív, de sok extrára nem képes észt Kaia Kanepit is legyőzheti az első körben – nem hétköznapi történet lenne az övé.

Jelena Gyementyjeváé is nagy sztori lehet: két tornagyőzelemmel, egyhuzamban tíz nyert meccsel hangol Melbourne-re, közben elpáholta Szafinát és Serena Williamst, azaz a világranglista harmadik és második helyezettjét is. Mióta megtanult szerválni, remek teniszező lett, és mintha most mentálisan is rendben volna – de kérdés, bírja-e a nagy meccsek súlyát, elvégre eddig két vesztett Grand Slamfináléja van, és a legutóbbi két nagy tornán az elődöntőben esett ki. Wimbledonban épp Venus Williams búcsúztatta, akivel most is azonos ágra került – meglepetés lenne, ha nem ők vívnák a negyeddöntőt.

Az alsó negyedben Serena Williams a nagy esélyes (mégiscsak ranglistamásodik), legalábbis ha magára talál, mert olyan falrengető formát azért nem futott Sydneyben a múlt héten. Ráadásul a mindig veszélyes orosz Szvetlana Kuznyecovától a két remek tiniig, a lengyel Agnieszka Radwanskáig és a fehérorosz Viktorija Azarenkáig izmos ellenfeleken kell átverekednie magát. És akkor még nem beszéltünk a francia Amélie Mauresmóról: ha így folytatja, még a végén újra számolni kell a volt világelsővel.

Legfrissebb hírek

Ismét Dejan Sztankovics a Crvena zvezda vezetőedzője

Minden más foci
6 perce

Kiesett a kenyai közönségkedvenc, Evans nagy meccset nyert Wade ellen a darts-vb-n

Egyéb egyéni
24 perce

Turisztikai vetélkedő gyerekeknek – fókuszban az Alföldi Kéktúra

Csupasport
30 perce

Zambia a ráadás során mentett pontot az Afrikai Nemzetek Kupája második mérkőzésén

Minden más foci
42 perce

Karriercsúcsot döntene hazánk első számú teniszezője – videó

Tenisz
1 órája

NB I: az MTK-nál már fél éve téma volt az edzőváltás

Labdarúgó NB I
1 órája

Néhány nap karácsonyi pihenő jön az osztrák ligában

Jégkorong
1 órája

Úszás: nemzetközi évbúcsúztató Győrben, hazai sikerekkel

Utánpótlássport
2 órája
Ezek is érdekelhetik