Hiller és Miller napja

I. SZ.I. SZ.
Vágólapra másolva!
2008.12.21. 01:37
Címkék

Jonas Hiller volt a hős Edmontonban, ahol a vendég Anaheim a svájci kapus 51 védésének és a szétlövésben nyújtott kiváló teljesítményének köszönhetően 3–2-re legyőzte az Oilerst. Hiller teljesítménye klubcsúcsbeállítás, Mihail Stalenkov 1998-ban, JeanSebastien Giguere 2004-ben fogott meg egy meccsen 51 lövést. Giguere jelenleg is a Ducks alkalmazásában áll, de nem lehetett ott a csapattal Edmontonban, ugyanis édesapja halála miatt a családja mellett van Montrealban. Hiller a társ távollétében különleges erőbedobással játszott, persze a meccs után igyekezett szerényen értékelni.

„Van, hogy jobb a sok lövés, mint a kevés. Ilyenkor könynyebben bemelegszik az ember, elkapja a fonalat” – mondta a svájci, aki az emberhátrányos gólt szerző Rob Niedermayertől azért megkapta a neki járó dicséretet: „Káprázatos volt. A szokásosnál több kiállításunk miatt az Edmonton a kapunk elé szegezett minket, és csak Jonas védéseiben bízhattunk. A szétlövésben is fantasztikusat produkált, neki köszönhetően nyertünk.”

A Chicago is Kanadából lopott pontokat, Calgaryban nyert 3–2-re hosszabbítás után. A másik három vendégcsapatnak ellenben esélye sem volt az idegenbeli pontszerzésre, az Islanders St. Paulban, az Ottawa Newarkban, a Los Angeles Buffalóban kapott méretes zakót. A Kings annak ellenére sem tudott gólt szerezni, hogy 40–23-ra megnyerte a kapura lövések párharcát. Ám amíg Ryan Miller mindent megfogott, a túloldalon Jason LaBarbera 15 lövésből négy, az idén először bevetett Jonathan Quick nyolcból egy gólt kapott.

Legfrissebb hírek

Hétfői sportműsor: Spaletti búcsúzik az olasz kapitányi poszttól

Birkózás
3 órája

A Nemzetek Ligája győztesét fogadjuk szeptemberben – Portugália nyerte a döntőt

Minden más foci
3 órája

Több mint harminc érmet szerzett a magyar válogatott a szkander Eb-n

Egyéb egyéni
3 órája

One Veszprém: Fabregas és Koszorotov távozik, újabb egyiptomi érkezők – hivatalos

Kézilabda
3 órája

Bondár Anna elvesztette a döntőt Bariban

Tenisz
3 órája

Szerb és horvát arany a teke-vb-n

Egyéb egyéni
4 órája

Robert Lewandowski lemondta a lengyel válogatottságot

Minden más foci
4 órája

Kiss Norbert nyerte meg a kamion Eb egyetlen futamát a Slovakiaringen

Egyéb autó-motor
5 órája
Ezek is érdekelhetik