Újabb nagy név a Turi-csapatban?

KOVÁCS ERIKAKOVÁCS ERIKA
2008.10.08. 23:27
Címkék

Uszodai berkekben már jó ideje hallani, hogy Otylia Jedrzejczak, a lengyelek olimpiai, világ- és Európa-bajnok úszója Turi György mellett folytatná pályafutását. A Kőbánya SC vezetőedzője az erre vonatkozó kérdésre mindig csak annyit válaszolt: „Valóban beszélgettem Otyliával az olimpián, ám abban maradtunk, ha valóban komolyan gondolja, akkor újra jelentkezik nálam.”

S Otylia Jedrzejczak jelentkezett – a lengyel szövetség megkereste a magyart, jelezve, hogy a 200 méteres pillangóúszás klaszszisa a jövőben a Kőér utcai uszodában készülne a világversenyekre.

„Pekingben azt javasoltam Otyliának, hogy fizikailag és lelkileg is ráférne egy hosszabb pihenés, hiszen 2002 óta minden nagy viadalon elindult – kezdte Turi György. – Ezért aztán, nem tagadom, kicsit meglepett, hogy hirtelen napirendre került a téma. Tárgyalnom kell a szövetség vezetőivel arról, hogy milyen előnyei és hátrányai lehetnek a lengyel úszó átigazolásának – ebben a kérdésben egyedül nem dönthetek. Természetesen a versenyzőimmel is beszélek, számít a véleményük, s a helyzet már csak azért is különleges, mert Cseh László és Kovács Emese kétszáz méter pillangón versenyez, s a jövőben ebben a számban szeretne indulni Dara Eszter is. Azt azért látnunk kell, ha nemet mondunk Otyliának, nem lesz egy vetélytárssal kevesebb a versenyeken, hiszen nem hagyja abba az úszást, legfeljebb más megoldást keres.”

A hazai szövetség elnöke, Gyárfás Tamás szerint jelen helyzetben a magyar úszósport érdeke az elsődleges, s persze a sportolóké.

„Ha a lengyel lány átigazolása a legcsekélyebb mértékben is veszélyezteti a magyar úszók jövőbeni szereplését, akkor bármekkora büszkeség és elismerés is ez a megkeresés, nemet mondunk” – mondta az elnök.

A következő világversenyig, ahol ismét bizonyíthatnak az úszók, már nem is kell sokáig várni, hiszen decemberben Rijeka ad otthont a rövid pályás Eb-nek. A kontinensviadalon pedig rajtkőre áll Cseh László is.

„Ez így van, Laci ott lesz a rövid pályás Európa-bajnokságon – erősítette meg Turi György. – Egyelőre ne kérdezze, milyen számokban indul, mert erre még nem tudok válaszolni.”

Legfrissebb hírek

MLS: Messi betalált, Pintér csereként állt be az Inter Miamiba

Minden más foci
18 perce

Edzők és példaképek – hat sportszakember kapott Mester-M Díjat

Egyéb egyéni
32 perce

Az ír, a bosnyák vagy a kazah elsővel is kezdhet az ETO FC a Bajnokok Ligája-selejtezőben

Labdarúgó NB I
50 perce

Hétfői sportműsor: pályán az Arsenal; folytatódik a jégkorong-vb

Ökölvívás
7 órája

Győrben a bajnoki trófea!; Liu Shaolin: A jégen vagyok otthon…

E-újság
7 órája

A jövő Győrben épül – Moncz Attila publicisztikája

Labdarúgó NB I
7 órája

Hajrá ott és itt – Malonyai Péter jegyzete

Kézilabda
7 órája

Ligue 1: kikapott a városi vetélytárstól a PSG, Dembélé megsérült

Francia labdarúgás
8 órája
Ezek is érdekelhetik