Szávay Ágnes kétarcú teniszt mutatott be a wimbledoni bajnokság első két fordulójában: az olasz Tathiana Garbin ellen parádésan teniszezett, szép alapvonalütések mellett szinte alig hibázott, lehetett érezni, hogy ellenfele nincs vele egy súlycsoportban. Ugyanez látszott a román Monica Niculescu ellen is, azzal az apró fenntartással, hogy Szávaynak másfél szetten át pocsékul ment a játék, és csak két labdára a vereségtől talált egyáltalán magára, miután azonban megfordította a második felvonást, már nem volt ok az aggodalomra, magabiztosan söpörte be a találkozót. „Önbizalmat adhat
Szávaynak, hogy rosszabb játékkal győzni tudott, noha ellenfele sem teniszezett igazán jól. Kellemetlen, ritmustalan volt a stílusa, de annyiból Ági malmára hajtotta a vizet, hogy nem azt az erőteljes, gyors teniszt játszotta, amely ellen mindig nehezebb az ellenfél dolga. Furcsa volt, hogy Ági izgult, de a meccs végére hatékonyabbá váltak az ütései, nem rohant, nem siettette a befejezéseket. Remélhetőleg Anabel Medina Garrigues ellen feldobja majd ez a siker, és hogy a következő körben Ana Ivanovics vár rá, így ki tudja hozni magából a maximumot” – ezt már nem mi mondjuk, hanem Temesvári Andrea, aki annak idején hetedik volt a világranglistán, azaz van alapja a véleményformálásra.
Roland Garros-bajnoknőnk csak egyvalamiben tévedett – de ne szaladjunk ennyire előre. A 26 esztendős spanyol Medina Garrigues 34. a világranglistán, és nem érdemtelenül: stabil, masszív játékos, aki egy labdamenetet sem ad ingyen az ellenfeleknek. Ágit sem lepte meg semmiféle ajándékkal: a Vasas teniszezője csak nehezen hozta első adogatójátékát (árnyékteniszezett is utána a sarokban egy kicsit), és hiába ütött javarészt pontosan, meg kellett szenvednie a brékelőnyért, amelyet végül 3:2 után kaparintott meg. Sőt! Parádésan teniszezve 5:2-nél már szettlabdája volt, ám ezzel feldühítette a spanyolt, míg ő maga kissé visszaesett (nem is beszélve a kettős hibákról…), így végül csak a rövidítés dönthetett. Ott Szávay három szettlabdát harcolt ki, de csak az utolsót értékesítette – azt is csak azért, mert Medina Garrigues a hálóba küldött egy elég simának látszó elütést. Ezzel együtt a magyar lány nem érdemtelenül nyerte meg az első szettet, ahogy a spanyol sem a másodikat: 2:2 után Ági sokat hibázott, míg ellenfele bátrabban, pontosabban teniszezett, és 28 perc alatt 6:2-re nyerte a második felvonást.
A döntő játszmát ismét Ági kezdte jobban, de minél hoszszabb volt egy-egy labdamenet, annál nagyobb volt az esélye, hogy Medina Garrigues hibára készteti. Ezzel együtt a magyar lány kétszer is brékelőnybe került, és a másodikkal már meg is törte a spanyolt: a hajrában tökéletesen magabiztos volt, és végül 7:6, 2:6, 6:2-re nyert.
„Az elején nagyszerűen ment a játék, aztán a második szettben minden bejött a spanyolnak, és amikor elkezdett szitálni az eső, bíztam benne, hogy félbeszakad a meccs. Végül nem így lett, de közben sikerült öszszekapnom magam, és a hajrában már nem volt semmi gond” – értékelt a távirati irodának Szávay, aki akkor még nem tudta, hogy várva várt csúcstalálkozója a világelsővel elmarad.
Ami Ana Ivanovics, és a világranglista 134. helyén álló kínai Cseng Csie meccsén történt, arra senki sem számíthatott – még akkor sem, ha előbbi már a francia Nathalie Déchy ellen is meccslabdáról fordított egy körrel korábban. A szerbek világelsője nem is hibázott különösebben sokat, épp csak képtelen volt irányítani a labdameneteket, és tartani a lépést a szabadkártyával induló kínai gyilkos bombáival. Ráadásul amikor alkalma lett volna megbrékelni riválisát, akkor is elpuskázta a lehetőségeket, míg Cseng Csie kihasználta, így 6:1, 6:4-re nyert – s ő játszhat Szávayval a legjobb nyolc közé jutásért, várhatóan hétfőn.
A magyar lányra addig még várt egy feladat: este az orosz Dinara Szafina oldalán a francia Emilie Loit és Pauline Parmentier ellen lépett pályára párosban a legjobb 16 közé jutásért. Az első szettet 6:4-re nyerte meg a tizedik helyen kiemelt kettős, a másodikban pedig a rövidítésben diadalmaskodtak.