Az Európai Kézilabda-szövet ség (EHF) bécsi központjában kedden kisorsolták a KEK- és EHF-kupa-negyeddöntők párosítását. A nyolcaddöntőben még öt magyar együttes szerepelt a kupákban, de a DVSCAquaticum, a Fehérép-Alcoa (volt Cornexi) és a Dunaferr SE nem bírt vetélytársával, ezért kedden már csak az MKB Veszprémért (férfi KEK) és a Dunaferr NK-ért (női EHFkupa) szoríthattunk a sorsoláson. Fortuna istenasszony kegyes volt a magyar együttesekhez, hiszen a veszprémieket a dán Koldinggal, az újvárosiakat a norvég Trondheimmel hozta össze, s ezek a vetélytársak a roppant erős mezőnyben a legyőzhetők közé tartoznak. Igaz, a magyarok kaphattak volna szerényebb tudású ellenfelet is, ám a legveszélyesebbekkel már csak az elődöntőben vagy a fináléban találkozhatnak. A negyeddöntő párharcát a Veszprém és a Dunaújváros is idegenben kezdi.
A veszprémieknek nem lesz ismeretlen a dán gárda. A BLben 1995-ben a csoportjukban kétszer nyertek (25–20, 26–25) a Kolding ellen; 2003-ban a negyeddöntőben itthon 36–26ra megverték, majd Dániában 31–27-re kikaptak; 2007-ben a nyolcaddöntőben Koldingban a hazaiak győztek 31–28-ra, majd a veszprémi visszavágón az MKB 32–22-re tartolt. Mocsai Lajos vezetőedző szerint meg kell adni a kellő tiszteletet a Koldingnak.
„Az utóbbi években sokszor találkozunk a Koldinggal, és bár rendre győztesen kerültünk ki a párharcokból, láttuk a fejlődését, és megtanultuk tisztelni – mondta Mocsai Lajos. – Sokat lápett előre, akárcsak a dán férfi kézilabda, és keretét világklasszisok erősítik. Svéd edzője, Ulf Sivertsson főleg hazája válogatottjaiban – Fredrik Ohlander kapusban, Sebastian Seifert irányítóban és Patrik Olsson beállósban –, valamint az átlövő Bo Spellenbergben bízik. A Kolding kreatív, gyors kézilabdát játszik, ezért nagyobb gond nélkül jutott túl az előző három fordulón a montenegrói Berenével, az ukrán Brovarival és a bosnyák Bosna Sarajevóval szemben, amely a Szeged csoportellenfele volt a BL-ben. A legrangosabb kupasorozatban a legjobb eredményét 2002-ben érte el, amikor a BL-elődöntőben a Magdeburgtól kapott ki, amely aztán a fináléban a Veszprémet győzte le.”
A további párharcok közül a két német együttes, a Magdeburg és a Rhein-Neckar Löwen csata kimenetelét nehéz megtippelni, de Buday Dániel mannheimi gárdája hajszállal esélyesebb. A Schaffhausen kis különbséggel talán túljuthat a Zaporizzsján, míg a Valladolid egyértelműen esélyesebb az Asztrahánnál.
Imre Vilmos, a Dunaferr NK edzője elmondta: a dán Ikastot és az orosz Volgográdot szerették volna elkerülni, vagyis nem lehet elégedetlen a sorsolással.
„A Trondheimet le tudjuk győzni, de oktondiság lenne alábecsülni, mert remek csapat – hangoztatta a tréner. – A BLselejtezőben a román Valceával szemben maradt alul, majd az EHF-kupában kettős győzelmekkel jutott túl a svájci Brühlön és az ukrán Lviven. Fiatal, hírességek nélküli együttes, az átlagéletkora huszonhárom év. Ez azt jelenti, hogy a rutin mellettünk szól, ám nem feledhetjük, hogy a magyarok mindig megszenvednek a gyors, hatvan percig rohanó, önbizalomtól duzzadó skandináv csapatokkal. Sokat mond, hogy a Trondheim a bajnokságban tizenhat forduló után a második helyen áll, csak a listavezető Larviktól kapott ki.”
A negyeddöntőben az első mérkőzéseket március 8-án vagy 9-én, a visszavágókat pedig egy héttel később játsszák.