Parkolóviszály: Sorompóbontásra készül Rogán?

K. P.K. P.
2007.10.08. 23:35
Címkék

Durvul a harc az Egészségügyi Minisztérium parkolóiért zajló küzdelemben. Rogán Antal V. kerületi polgármester azt ígérte, ha a tárca ma önként nem adja át, elbontatja a sorompót, és megbírságolják a jegy nélkül várakozókat. A minisztérium szerint ez súlyos jogsértés lenne. – Keresetlevelet nyújtottunk be a bíróságra, és kértük a határozat végrehajtásának felfüggesztését. A döntésig nincs joguk lépni – mondta a Blikknek dr. Baraczka Mariann jogi és gyógyszerészeti szakállamtitkár. A Belváros novemberben szólította fel a minisztériumot, hogy egy korábbi rendelet értelmében fizessen a parkolásért, és szabadítsa fel a területet. Rogán fél éve türelmi időt adott, ám nem történt semmi, így kijelentette: a tárcának 5 évre visszamenőleg meg kell térítenie a maximális használati díjat és büntetést, 10,5 milliárd forintot.

Legfrissebb hírek

Messi lehagyta Klosét, meglőtte a rekordot jelentő 17. vb-gólját

Foci vb 2026
3 perce

Ochoa védi a mexikói kaput az utolsó csoportmeccsen

Foci vb 2026
5 perce

Argentína 1–0-ra vezet a félidőben

Foci vb 2026
11 perce

Vezet Argentína, Messi most már egyedüli gólrekorder lett

Foci vb 2026
19 perce

Videó: így nem lett Messi egyedül vb-gólrekorder – tizenegyesből

Foci vb 2026
30 perce

Messi rekordot dönthetett volna, de kihagyta a tizenegyest

Foci vb 2026
49 perce

Elkezdődött Argentína és Ausztria összecsapása!

Foci vb 2026
1 órája

Korábbi vb-ezüstérmes lett Gulácsiék edzője Lipcsében

Német labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik