Taylor ül a trónon

THURY GÁBORTHURY GÁBOR
2007.05.21. 10:32
Címkék
Az amerikai Jermain Taylor Memphisben megosztott pontozással megvédte a Bokszvilágtanács (WBC) és a Bokszvilágszervezet (WBO) középsúlyú világbajnoki címét, jóllehet a mérlegelésnél még úgy nézett ki, hogy nem lesz meccs, mert honfitársa, Cory Spinks csak másodszorra tudta hozni a súlyát.

Ahhoz képest, hogy sokan azt jósolták, a ringben nem lesz egy súlycsoportban a két bunyós, majdnem nagyot tévedtek, sőt azok is, akik azt tippelték, hogy csak a mérlegelésnél tartoznak azonos kategóriába. Történt, hogy a nagyváltósúlyból felugró Cory Spinks (36–4, 11 K. O.) először átesett a súlyhatáron, aztán a szabályok adta lehetőséget kihasználva fél órával később bemért.

A vasárnap hajnalban rendezett memphisi gála főmérkőzésén azonban már elmaradtak az izgalmak, a címvédő Jermain Taylor (27–0–1, 17 K. O.) maradt az egyesített bajnok. Noha Spinks nem egy alkalommal gyorsaságával és technikás bunyójával a bajnok fölé kerekedett, Taylor nagyobb ütései számítottak, s végül megosztott pontozással nyert (117–111, 115–113, 111–117).

Bármilyen furcsa, a gála főmeccsét a WBC kihívói pozíciójáért meghirdetett összecsapás hozta. A felvezetés kísértetiesen hasonlított a főmérkőzéshez, mert az egyébként ellenfelét becsmérlő kolumbiai Edison Miranda szintén átesett a súlyhatáron, és Spinkshez hasonlóan csak másodszorra hozta a súlyát. Sorsa is hasonló lett Spinkséhez: igaz, fergeteges mérkőzésen, de K. O.-vereséget szenvedett az amerikai Kelly Pavliktól, s a 31 meccsén veretlen győztes így Taylor kihívójává lépett elő. Más kérdés, hogy a nagyközépsúlyú világbajnok walesi Joe Calzaghe és menedzsere, Frank Warren nem véletlenül tette tiszteletét Memphisben. A már korábban szóba kerülő összecsapásra négymillió dollárt ajánlottak a britek, Taylor tízmilliót kér, de a nagy kérdés az, hogy az HBO elég izgalmasnak tartja-e a párosítást, hogy szeptemberben összeeressze a két bajnokot.

Legfrissebb hírek

A Maccabi Tel-Aviv bejelentette az ETO-tól távozó Vanharen szerződtetését

Labdarúgó NB I
4 perce

Vb 2026: Tuchel szerint Anglia nem favorit, de álmodhat

Foci vb 2026
12 perce

Gróf Dávid: Ez a fejezet lezárult, meglátjuk, merre visz az élet

Labdarúgó NB I
12 perce

A Csíkszeredától igazolt az FCSB – hivatalos

Minden más foci
24 perce

Szavak helyett tettek – belecsapott a munkába a Ferencváros

Labdarúgó NB I
30 perce

Itt a vb-főszezon: Pelétől Müllerig termelnek a gólvágók – videók!

Minden más foci
52 perce

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
1 órája

Nyolc piros lap, botrányba fulladt a brazil-amerikai női labdarúgó-mérkőzés

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik