Újabb nagy paksi durranás

PIETSCH TIBOR, ZOMBORI ANDRÁSPIETSCH TIBOR, ZOMBORI ANDRÁS
2006.11.26. 01:20
Ellentétes utat járt be a két együttes a találkozót megelőző időszakban, ugyanis míg a Paks utóbbi két fővárosi mérkőzésén a Honvéd és a Vasas ellen gólt sem kapva négy pontot szerzett, addig a Rákóczi Kaposvárott veszített 1–0-ra, majd hazai pályán a Pécs ellen ugyancsak pont nélkül maradt – és most is vesztesként hagyta el a pályát.
Báló Tamás (jobbra) ? csapatához hasonlóan ? egy lépéssel mindig a vendég kaposváriak elôtt járt
Danis Barna
Danis Barna

A NAGYOBB MÉRETHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A Kaposvár a hétközi Magyar Kupa-meccsen hazai pályán méretes zakót (0–4) kapott a kispestiektől, és nem növelte a vendégcsapat esélyeit az sem, hogy a védelem két meghatározó embere, Petrók Viktor és Zahorecz Krisztián egyaránt eltiltás miatt kényszerült Pakson a lelátóra.

Az összecsapás elején feltűnt, hogy a Rákóczi védelme ebben az összetételben korábban még sohasem lépett pályára: a hazai csapat lendületes futballja többször is megoldhatatlan feladat elé állította a vendégeket, és mindvégig azt lehetett érezni, hogy a Paks játssza a gólra törőbb futballt.

Huszonöt perc telt el, mire a Kaposvártól kapura lövést láthattunk, és ez pontosan jelezte, hogy a vendégek jobbára a védekezéssel voltak elfoglalva. Az első félidőben amúgy egyetlen gólszerzési lehetőség adódott a vendéggárda előtt, Kovács Attila bravúrja azonban mutatta, a hazai kapus akkor is együtt él a játékkal, ha egyébként semmi dolga sem akad. A Kaposvárnak hazai szinten két remek képességű támadója van Andre Alves és Oláh Lóránt személyében, éppen ezért érthetetlen volt, hogy a Rákóczi támadásban miért ennyire passzív, a vendégek támadói miért nem tudnak képességeiknek megfelelően futballozni.

A folytatásban egy jóval aktívabb, többet futó Kaposvárt láthatott a közönség, a nagy kérdés ezután csak az, miért kellett 45 percet várni erre. A Kaposvár egyértelmű mezőnyfölényt harcolt ki, jobbára a Paks térfelén folyt a játék, az is igaz azonban, hogy valamirevaló gólhelyzet nem alakult ki Kovács Attila kapuja előtt. Persze nagyon nehéz úgy mérkőzést nyerni, vagy legalábbis vesztett állásból döntetlenre menteni, ha a tizenegy, pályán lévő futballistából mindössze egy játékos játszik gólveszélyesen. Az az egy ebben az esetben Oláh Lóránt volt, ám mert nem voltak méltó társai, a Kaposvár végül nem tudott pontot menteni.

A Paks fontos három pontot szerzett, igazolva, hogy a legutóbbi két fordulóban elért jó eredménye nem a véletlen műve volt. Ugyanakkor a Rákóczi sorozatban harmadik bajnoki vereségét szenvedte el: a Prukner László edzette csapatban több van annál, mint amit produkál, azonban – mint ahogy többször is bebizonyosodott – a Kaposvár akkor sem tudja a mérkőzéseket a maga javára fordítani, amikor fölényben játszik... ---- M ---- &