Otthon maradt a kupa

2006.10.30. 01:46
Címkék
Podgorica-Ferencváros 30-25A Dániában megrendezett kétnapos viadalt a BL-címvédő Viborg nyerte meg. Az EHF-kupa-győztes és magyar bajnoki ezüstérmes Budapest Bank-FTC két vereséget szenvedett, és a negyedik helyen zárt.
Katarina Mraviková mindkét meccsen jól játszott Viborgban, vasárnap például kilenc gólt lôtt
Katarina Mraviková mindkét meccsen jól játszott Viborgban, vasárnap például kilenc gólt lôtt
Meggyesi Bálint
Katarina Mraviková mindkét meccsen jól játszott Viborgban, vasárnap például kilenc gólt lôtt
Katarina Mraviková mindkét meccsen jól játszott Viborgban, vasárnap például kilenc gólt lôtt
Katarina Mraviková mindkét meccsen jól játszott Viborgban, vasárnap például kilenc gólt lôtt
Meggyesi Bálint
Katarina Mraviková mindkét meccsen jól játszott Viborgban, vasárnap például kilenc gólt lôtt

A szombati elődöntőben diadalmaskodó hazai együttes az FTC-t legyőző Krim Ljubljanával csatázott az európai szövetség trófeájáért, míg a magyar csapat a harmadik helyért lépett pályára a montenegrói Podgorica ellen.

A fináléban a BL-címvédő csak a szünetig engedte érvényesülni a szlovén bajnokot, amelynek kapujában Pálinger Katalin, a világ jelenlegi, talán legjobb hálóőre újra bizonyította klasszisát. Robert Begus edző, a ljubljanaiak új szakvezetője elégedett lehetett Siti Eszter teljesítményével is. Pálinger és Siti formája több mint biztató a válogatott szempontjából, hiszen Németh András szövetségi kapitány kerete Európa-bajnokság előtt áll, hétfőtől Tiszaújvárosban kezdi meg a felkészülés hajráját.

A bronzmérkőzésen a Ferencváros bátor, jó játékkal kezdett, ám kapusai csak elvétve találkoztak a labdával. A szünet előtt főleg gyors kontrákból érte el találatait a Podgorica, amely ekkor emberelőnybe került, így a második félidőt is hátrányban kezdte az FTC. A zöld-fehérek sorsát megpecsételte, hogy a montenegróiak sorozatban négy gólt lőttek, s ezekre nem érkezett válasz. A továbbiakban a Fradi csak futott az eredmény után, fiatal tehetségeinek szinte semmi sem sikerült. Németh András nem is hagyhatta őket a pályán, hanem – elkerülendő a megsemmisítő különbségű vereséget – a rutinosabb válogatottakat szerepeltette.

Mestermérleg
Németh András: – Csupán annyi haszna volt a Szuperkupa-részvételünknek, hogy fiatal játékosaim nemzetközi rutinja gyarapodott. Szerencsére újabb sérülés sem nehezítette a sorsunkat. A harmadik helyet sem tudtuk megszerezni, mivel a második félidő elején hullámvölgybe kerültünk, és ebből nem tudtunk kilábalni.

Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
12 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
30 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
33 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
36 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
40 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
43 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
46 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
57 perce
Ezek is érdekelhetik