A Dunaújváros–Alba meccs előtt nagy kérdés volt, hogy az újvárosi fiatalok 15 órás buszozás után (Csíkszeredában szerepelt a juniorgárda) mire lesznek képesek a felnőttek között. Az első húsz perc a vendégek fölényével telt, ám gól ekkor még nem esett. Annál gyorsabban a folytatásban: 16 másodperc telt el, amikor Palkovics Krisztián középről, takarásból szerzett előnyt a Volánnak. Nyolc perc múlva jött az egyenlítés, Kiss Ákos parádés gólt ütött emberelőnyből a rövid felső sarokba. A kapott gól felbosszantotta a fehérváriakat, Michal Stastny verekedést kezdeményezett, csak Nyeste játékvezető tudja, miképpen folytathatta egyenlő létszámban a két csapat a játékot. Ezekben a percekben nem a bíró volt a legnépszerűbb ember a csarnokban.Míg az Acélbikák értetlenül álltak a döntés előtt, Ocskay Gábor köszönte a jóindulatot, s ismét vezetéshez juttatta az Albát. Nagyon beszorult a hátralévő hét percben a hazai együttes, de ebben a játékrészben már nem kapott újabb gólt, főleg Jaroslav Ferjo kapus remeklésének köszönhetően. Az utolsó játékrészben azonban már ő is tehetetlen volt, mikor létszámfölényben játszott a Volán. Ocskay bombagólt lőtt, majd az utolsó percben Palkovics állította be a végeredményt. Eközben Fehérvárott szenvedett az UTE – a Titánok ellen! A gólgazdag első harmadra még jóformán ki sem korcsolyáztak a csapatok, amikor Sofron István máris bevette Sájevics András kapuját. Ezután még kétszer jutottak vezetéshez a Titánok, akik bátran, támadószellemben játszottak, és egyáltalán nem tisztelték a lilákat. Döntőnek bizonyult a középső játékrészben Ladányi Balázs két találata. A záró harmadban öt perc alatt ütött két gólt az Újpest, eldöntve a találkozó sorsát, ám győzelme korántsem volt olyan magabiztos, mint az eredmény mutatja. A Fehérvári Titánok megrángatták az oroszlán bajszát, kissé nagyobb összpontosítással és szerencsével meglepetést is okozhattak volna. Nem csoda, hogy a meccs után Ancsin János szavaitól zengett a vendégek öltözője...Az állás
Alapszakasz
D. ACÉLBIKÁK-EXTRA.HU - ALBA VOLÁN-FEVITA 1–4 (0–0, 1–2, 0–2)
Dunaújváros, 1200 néző. V: Nyeste, Bellus, Wolf
DUNAÚJVÁROS: FERJO – Jobb, VARGYAS, Borsos, Foltín, Szilassy, Lencsés, Sucko (1), KISS Á. 1, GALANISZ, AZARI (1), Erdélyi, Holló, Mestyán, Magosi, Mekler, Pozsgai, Hüffner, Király, Revák, Berta. Edző: Vladimir Matejov
VOLÁN: BUDAI – Svasznek, KANGYAL (1), Simon, Rehák, Stastny, Ondrejcík, POZNIK, Vaszjunyin (1), OCSKAY 2 (2), PALKOVICS 2 (2), Ennaffati, Tőkési, Rajz, Majoross, Csibi, Borostyán, Gröschl, Holéczy, Fodor. Edző: Karel Dvorák
Kiállítások: 13 perc + végleges fegyelmi (Lencsés), ill. 21 perc + 10 perc fegyelmi (Ennaffati) + végleges fegyelmi (Stastny, Ennaffati)
Mestermérleg
Vladimir Matejov: – Nem játszottunk roszszul, de Lencsés kiállítása megtörte a lendületünket. A rutinosabb csapat nyert.
Karel Dvorák: – Tuduk, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz, mert a fiatalok kiszámíthatatlanok. Úgy érzem, kissé tartottak is tőlünk a hazaiak.
FEHÉRVÁRI TITÁNOK - ÚJPESTI TE 5–7 (3–3, 1–2, 1–2)
Székesfehérvár, 100 néző. V: Árkovics, Gebei, Abonyi
TITÁNOK: MERETEI – Kiss-Juhász (1), Somogyi, Roczanov, Szűcs, Molnár Á., Barabás, Bedő, Hegyi 1, Feil A. (1), SOFRON 1 (1), Pintér, Sárközi, NÉMETH P. 2 (1), Nagy G., KÓGER D. 1 (1), Gazdag, Hortolányi, Feil R. Edző: Kóger István
UTE: Sájevics – Krulis 1, Szajbert K., VOSKAR (1), MARCINEK 1 (1), DUBEK 1, Gallo 1, Sprencz, LADÁNYI 2 (1), Szajbert P., Peterdi (1), Hetler, Jurasko, Papp, Virágh, Orsó 1, Ferencz, Szirányi, Rusznyák, Coleman, Rafaj. Edző: Ancsin János, Baróti Zsolt
Kiállítások: 8 perc, ill. 18 perc + 10 perc fegyelmi (Orsó)
Mestermérleg
Kóger István: – Gratulálok csapatomnak, a mérkőzés nagy részében fegyelmezetten és agilisan játszott. Sajnos ismét kaptunk két gólt emberelőnyből, ám egy centivel megint előrébb jutottunk.
Ancsin János: – Azt hittük, elég, ha a mezt és a korcsolyát beküldjük a jégre, és megvan a meccs. Ez nem jött össze, utána pedig csak keservesen tudtunk nyerni.
| 1. Alba Volán | 12 | 11 | – | – | 1 | 99– 16 | 33 |
| 2. UTE | 10 | 8 | – | – | 2 | 56– 25 | 24 |
| 3. Csíkszereda | 12 | 8 | – | – | 4 | 52– 38 | 24 |
| 4. Dunaújváros | 10 | 4 | – | 1 | 5 | 27– 26 | 13 |
| 5. Miskolc | 8 | 3 | – | – | 5 | 21– 36 | 9 |
| 6. FTC | 8 | 1 | 1 | – | 6 | 20– 49 | 5 |
| 7. Titánok | 12 | – | – | – | 12 | 22–107 | 0 |
D. ACÉLBIKÁK-EXTRA.HU - ALBA VOLÁN-FEVITA 1–4 (0–0, 1–2, 0–2)
Dunaújváros, 1200 néző. V: Nyeste, Bellus, Wolf
DUNAÚJVÁROS: FERJO – Jobb, VARGYAS, Borsos, Foltín, Szilassy, Lencsés, Sucko (1), KISS Á. 1, GALANISZ, AZARI (1), Erdélyi, Holló, Mestyán, Magosi, Mekler, Pozsgai, Hüffner, Király, Revák, Berta. Edző: Vladimir Matejov
VOLÁN: BUDAI – Svasznek, KANGYAL (1), Simon, Rehák, Stastny, Ondrejcík, POZNIK, Vaszjunyin (1), OCSKAY 2 (2), PALKOVICS 2 (2), Ennaffati, Tőkési, Rajz, Majoross, Csibi, Borostyán, Gröschl, Holéczy, Fodor. Edző: Karel Dvorák
Kiállítások: 13 perc + végleges fegyelmi (Lencsés), ill. 21 perc + 10 perc fegyelmi (Ennaffati) + végleges fegyelmi (Stastny, Ennaffati)
Mestermérleg
Vladimir Matejov: – Nem játszottunk roszszul, de Lencsés kiállítása megtörte a lendületünket. A rutinosabb csapat nyert.
Karel Dvorák: – Tuduk, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz, mert a fiatalok kiszámíthatatlanok. Úgy érzem, kissé tartottak is tőlünk a hazaiak.
FEHÉRVÁRI TITÁNOK - ÚJPESTI TE 5–7 (3–3, 1–2, 1–2)
Székesfehérvár, 100 néző. V: Árkovics, Gebei, Abonyi
TITÁNOK: MERETEI – Kiss-Juhász (1), Somogyi, Roczanov, Szűcs, Molnár Á., Barabás, Bedő, Hegyi 1, Feil A. (1), SOFRON 1 (1), Pintér, Sárközi, NÉMETH P. 2 (1), Nagy G., KÓGER D. 1 (1), Gazdag, Hortolányi, Feil R. Edző: Kóger István
UTE: Sájevics – Krulis 1, Szajbert K., VOSKAR (1), MARCINEK 1 (1), DUBEK 1, Gallo 1, Sprencz, LADÁNYI 2 (1), Szajbert P., Peterdi (1), Hetler, Jurasko, Papp, Virágh, Orsó 1, Ferencz, Szirányi, Rusznyák, Coleman, Rafaj. Edző: Ancsin János, Baróti Zsolt
Kiállítások: 8 perc, ill. 18 perc + 10 perc fegyelmi (Orsó)
Mestermérleg
Kóger István: – Gratulálok csapatomnak, a mérkőzés nagy részében fegyelmezetten és agilisan játszott. Sajnos ismét kaptunk két gólt emberelőnyből, ám egy centivel megint előrébb jutottunk.
Ancsin János: – Azt hittük, elég, ha a mezt és a korcsolyát beküldjük a jégre, és megvan a meccs. Ez nem jött össze, utána pedig csak keservesen tudtunk nyerni.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik





