Az NSO ajánlja:
Az NSO ajánlja:
A keddi tagozati ülés három és fél órásra nyúlt. Délután fél egykor, a röpke kávészünetre kisiető Nyíri doktor – az izgatottságtól rákvörösre hevült arccal – odasúgta a tudósítónak: „Szerintem megpecsételődött a sorsom…”.
Amikor fél kettő tájban felszállt a fehér füst, Nyíri remegő hangon közölte: „Tizenegy kettes szavazataránnyal leváltottak. Nincs mit mondanom, maradjunk annyiban, hogy szép tizenhat évet töltöttem el a kosárlabdasportban...”
Amikor egy órával később felhívtuk telefonon, belekezdett egy mondatba, de mire a végére ért, elcsuklott a hangja, és a vonal hirtelen megszakadt…
Tény, a szarvasi jogász elperelhetetlen érdemeket szerzett a sportági önkormányzat megvalósításában, azonban úgy tűnik, eljárt az idő az általa képviselt szemlélet – „Lehetőleg senkit se bántsunk meg” – felett is.
Nyíri trónfosztása miatt újfent napirendre került a három csapat ügye. Vagyis: igazolhatnak-e új játékosokat? Ennek eldöntésére a női tagozat újólag a versenybizottságot kérte fel. Amely már kedd délután összeült – és nem hozott határozatot! Az indoklás: az intézőbizottságnak az alapszabály értelmében nincs joga a versenybizottságot egy – már korábban meghozott – határozatban új döntésre kötelezni. Erre kizárólag a rendkívüli fegyelmi és fellebbviteli bizottságnak van joga. A labdát tehát visszadobták a IB-nek, melynek egyik tagja, Ruttner György lapunknak elmondta: ez új helyzet, értékelésére szerdán ismét összeülnek.
Ami pedig az IB új elnökének megválasztását illeti: erre a november 6-i ligaülésen lesz lehetőség. Addig az alelnök, Török Zoltán vezeti a testületet.
Szavazás
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik




