D. ACÉLBIKÁK-EXTRA.HU - SC CSÍKSZEREDA (romániai) 6–1 (1–1, 3–0, 2–0)
Dunaújváros, 400 néző. V: Beck, Sós, Bellus DUNAÚJVÁROS: FERJO – VARGYAS 1 (1), JOBB, BORSOS 3, FOLTÍN (1), SZILASSY 1, LENCSÉS, Sucko, Kiss Á., Galanisz (1), Azari, Erdélyi, Holló, Király, ERDŐSI (1), Mekler (1), Pozsgai, Hüffner, Magosi 1, Revák, Berta. Edző: Vladimir Matejov CSÍKSZEREDA: Kucera – Valko, Strapko, Misal, Filip, Sándor, Nagy I., ADORJÁN (1), Szőcs Sz., Ilavsky 1, Moldován, Papp, Szőcs E., Elekes, Hozó, Péter R., Antal I., Zsók, Tankó, Kavulic, Péter Sz. Edző: Gál Sándor Kiállítások: 12 perc + 10 perc fegyelmi (Foltín, Vargyas), ill. 12 perc
D. ACÉLBIKÁK-EXTRA.HU - SC CSÍKSZEREDA (romániai) 6–1 (1–1, 3–0, 2–0)
Dunaújváros, 400 néző. V: Beck, Sós, Bellus DUNAÚJVÁROS: FERJO – VARGYAS 1 (1), JOBB, BORSOS 3, FOLTÍN (1), SZILASSY 1, LENCSÉS, Sucko, Kiss Á., Galanisz (1), Azari, Erdélyi, Holló, Király, ERDŐSI (1), Mekler (1), Pozsgai, Hüffner, Magosi 1, Revák, Berta. Edző: Vladimir Matejov CSÍKSZEREDA: Kucera – Valko, Strapko, Misal, Filip, Sándor, Nagy I., ADORJÁN (1), Szőcs Sz., Ilavsky 1, Moldován, Papp, Szőcs E., Elekes, Hozó, Péter R., Antal I., Zsók, Tankó, Kavulic, Péter Sz. Edző: Gál Sándor Kiállítások: 12 perc + 10 perc fegyelmi (Foltín, Vargyas), ill. 12 perc
Borsos Attila három góllal vette ki a részét a győzelemből
Danis Barna
Borsos Attila három góllal vette ki a részét a győzelemből
A keddi Dunaújvárosi Acélbikák–Sportclub Csíkszereda mérkőzés (2–3) után szerda este ismét összecsapott a két csapat Dunaújvárosban.
Igen ám, de a szomszédos labdajáték-csarnokban a város női kézilabdacsapata a Ferencvárossal vívott rangadót, ezért a sportszerető közönség gondban volt, vajon melyik meccset válassza.
A második percben máris megszerezte a vezetést a Sportclub, Adorján József a szélről, éles szögből lőtte középre a korongot, amelybe a kapu előtt Slavomir Ilavsky belepiszkált, a ketrec előtt a kedden kiválóan teljesítő Kiss Tamást váltó Jaroslav Ferjo tehetetlen volt.
Öt perc telt el, amikor az emberelőnyben játszó Acélbikák csapatkapitánya, Vargyas László a támadóharmad határát jelző vonalról lövésre szánta el magát, bombájába Szilassy Zoltán belenyúlt, de ami ezután történt, arról megoszlanak a vélemények.
Szavazás
A hazai hokisok és a játékvezető szerint a korong túljutott a gólvonalon, a csíkiak szlovák kapusa, Martin Kucera szerint nem. Gól az, amit a bíró megad. A bíró ezt megadta, tehát gól (1–1).
A kissé bágyatagon kezdő dunaújvárosiak ezután átvették a kezdeményezést, de a keddi meccshez hasonlóan ezúttal is számos helyzetet tékozoltak el. A 10. percben Mekler Róbert, egy minutummal később Peter Foltin lőtt ordító ziccerben a kapu mellé, a 19. percben Borsos Attila a kapuvasat trafálta telibe, így az első szünetben döntetlen volt az állás.
A második harmadban ott folytatódott minden, ahol az elsőben abbamaradt, vagyis kihagyott hazai helyzetekkel. Galanisz Nikandrosz, Erdősi Péter, megint Galanisz hibázott el kihagyhatatlannak tűnő lehetőséget, majd Mekler passzát egy átláthatatlan kavarodás közepette Vargyas értékesítette, ezzel átvette a vezetést az ismét körömszakadtáig küzdő DAB.
A 30. percben a csapatkapitányt tízperces fegyelmi büntetéssel sújtották, de a vezérét vesztő Acélbikák nem zuhantak össze, mert egy buli után Erdősi korongja Borsos elé került, ő pedig kapásból a hálóba bombázott, a keddi meccset is beleértve először alakult ki kétgólos különbség a csapatok között (3–1).
A folytatásban a felzárkózási kényszer alatt hokizó Csíkszereda is többet támadott, a 34. percben Peter Misal hibázott el egy ígéretes lehetőséget. A harmad végjátékában egyre töredezettebb, ritmustalanabb lett a játék, ám fél perccel a dudaszó előtt egy ártatlannak tűnő kontratámadás végén Foltin passzát Borsos kíméletlenül bevarrta, ezzel eldőlt a meccs (4–1) és jöhetett a második szünet.
Mestermérleg
Vladimir Matejov: – Nagyon szépen játszottunk, bravúros eredményt értünk el. Ez a meccs igazolja, hogy jó úton járunk! Örülök, hogy a keddi, és a mai mérkőzés is sportszerű volt. Gál Sándor: – Nincs semmi baj! Rossz napot fogtunk ki, most ütközött ki az elmúlt hetek fáradtsága. Ezt a meccset gyorsan el kell felejteni, hiszen célunkat, a négy közé kerülést ez a vereség nem befolyásolja.
A harmadik harmadban is jó iramú, színvonalas játék zajlott a jégen, a 42. percben az elmélázó szeredaiak között a csúcsformában játszó Borsos korongot lopott, és tovább növelte csapata előnyét, pillanatok múlva egy mintaszerű kontratámadás végén Galanisz tálalt hajszálpontosan Magosi Bálint elé, aki szintén nem hibázott (6–1)!
Tombolt a közönség, senki sem bánta ekkor már, hogy kihagyta a kézilabda rangadót. A Sportclub játékát eddig a kiegyensúlyozottság jellemezte, erre a méretes zakóra senki nem számított, de valószínűleg az utóbbi hetek sorozatterhelése okozta az áramszünetet.
Le a kalappal az ismét rendkívül szimpatikusan küzdő, az utolsó pillanatig hajtó, dunaújvárosiak előtt, hiszen egymást követő két napon tudtak kiemelkedő teljesítményt nyújtani, a keddi peches vereség után sem keseredtek el, így elnyerték méltó jutalmukat: három bajnoki pontot, és a nézők vastapsát.