Zdravko Zovko is csalódott

DONÁT TAMÁSDONÁT TAMÁS
2006.10.02. 00:18
Címkék
Nagy tervekkel, győzelmi reményekkel várta a bajnok MKB Veszprém a hét végi pamplonai túrát, amelyen azonban a BL B-csoportjában 34–27-es vereséget szenvedett. A magyar csapatban Gál Gyula és a BL-gólkirály Kiril Lazarov játszott kiemelkedően, valamint Dejan Pericsnek akadtak bravúros védései. Hogy ennek ellenére miért maradt el a siker, arról Zdravko Zovkót, a veszprémiek szakvezetőjét kérdeztük. A tréner elmondta, hogy a baszk közönség két ellentétes félidőt láthatott.
Zdravko Zovko: okulunk a hibákból
Zdravko Zovko: okulunk a hibákból
Zdravko Zovko: okulunk a hibákból
Zdravko Zovko: okulunk a hibákból
Zdravko Zovko: okulunk a hibákból
Zdravko Zovko: okulunk a hibákból
„Az első harminc percben nemzetközi színvonalon kézilabdáztunk, szinte mindent a megbeszéltek szerint valósítottunk meg – mondta Zdravko Zovko. – Nyugodtan, higgadtan, célratörően játszottunk, ellenfelünk nem tudott fölénk kerekedni, mert Perics szinte eksztázisban védett, s játéka megfelelő összhangban volt a védelmünkkel.”

Fordulás után mégis nagyot változott a játék képe, s ez különösen akkor volt szembeötlő, amikor feleslegesen kettős emberhátrányba került a Veszprém.
„Ebben a szakaszban három gólt kaptunk sorozatban, s innentől már futnunk kellett az eredmény után, ami újabb és újabb technikai hibákat eredményezett, elsősorban a védekezésünkben. Úgy vettem észre, hogy fizikailag és szellemileg is elfáradt a csapat.”

Ez éppen akkor történt, amikor a legnagyobb szüksége lett volna a gárdának a figyelemre. Az edző szerint az első BL-csoportmeccsen csupán harmincperces koncentrációra volt képes a Veszprém. A Pamplona ugyan erős ellenfél, de egy feljavult Veszprém igenis képes legyőzni.

„Főleg a végjátékban fogyott el a türelmünk és a figyelmünk, mint már annyiszor a nemzetközi porondon – mondta. – Nincs idő a siránkozásra, hiszen szombaton újra játszanunk kell. A pamplonai öszszecsapás tanulságait pedig levonjuk, hiszen a spanyolok még jönnek hozzánk.”

A veszprémiek közül hiányzott a vállsérüléssel bajlódó Buday Dániel, aki elutazott ugyan Pamplonába, de Zovko edző végül úgy döntött, hogy nem nevezi. A hazai pálya minden előnyét maximálisan kihasználó baszk gárdában Albert Rocas (8 gól) és Carlos Ruesga (7) nyújtott kiemelkedő teljesítményt, valamint olykor Thomas Svensson remekelt a kapuban.
Legfrissebb hírek

Erős Gábor: Mindenki egyet akar, visszajutni az NB I-be

Labdarúgó NB II
28 perce

Magyar–görög: német játékvezetői csapat érkezik a Puskás Arénába

Magyar válogatott
54 perce

Erste Liga: a DVTK-nak óriási motiváció az elődöntő

Jégkorong
57 perce

Női röplabda: a bajnoki döntőben javítaná ki a kupapofont a Vasas

Röplabda
1 órája

Új dimenzióban a dán válogatott; nincs veszélyben Zielinski játéka a svédek ellen

Foci vb 2026
1 órája

Sztanyiszlav Csercseszov: A világbajnokság a mi időnkben a futball ünnepe volt, most meg…

Minden más foci
1 órája

Átvette az újabb bajnoki serleget a HC DAC, amelynek még maradt célja az idényre

Kézilabda
1 órája

Osváth Attila: Talán az a legfontosabb, hogy nem kaptunk gólt

Magyar válogatott
1 órája
Ezek is érdekelhetik