Őrületes hajtás volt a végén

Vágólapra másolva!
2006.06.15. 02:22
Címkék
Ennek a mérkőzésnek az utolsó tíz perce volt igazán izgalmas, ugyanis Szaúd-Arábia azután szerzett előnyt, hogy a mérkőzés nagy részében Tunézia vezetett, míg Afrika 2004. évi bajnoka a 92. percben egyenlített. Őrületes volt a hajrá...
A tunéziai Adel Sedli csak egy látványos csípôdobással tudta megállítani Omar el-Gamdit
A tunéziai Adel Sedli csak egy látványos csípôdobással tudta megállítani Omar el-Gamdit
A tunéziai Adel Sedli csak egy látványos csípôdobással tudta megállítani Omar el-Gamdit
A tunéziai Adel Sedli csak egy látványos csípôdobással tudta megállítani Omar el-Gamdit
A tunéziai Adel Sedli csak egy látványos csípôdobással tudta megállítani Omar el-Gamdit
A tunéziai Adel Sedli csak egy látványos csípôdobással tudta megállítani Omar el-Gamdit

A németországi világbajnokságon is megtapasztalhattuk, hiába meccsel egymással két nagy múltú, jelenleg is a világ labdarúgásának élvonalába tartozó válogatott – lásd a Szerbia-Montenegró– Hollandia összecsapást –, az még nem garantálja, hogy élvezetes, változatos kilencven percnek lehetünk a szemtanúi. Ugyanakkor az is előfordult már az elmúlt napokban, hogy olyan találkozó szegezte az embereket a karosszékhez – emlékezzünk csak az Ausztrália–Japán párharcra –, amelyet előzetesen tán meg sem akartak nézni a szurkolók, azonban az iram, a pályán lévők küzdőszelleme feledtette, hogy voltaképpen más programot terveztek délutánra. Az igazat megvallva a Tunézia–Szaúd-Arábia mérkőzéstől is kevesen reméltek csodát, ugyanis az előzetes esélylatolgatások során majd mindenki egyetértett abban, ez a két csapat nem lehet versenyben Spanyolországgal és Ukrajnával a csoport két továbbjutó helyéért. Persze a tunéziai és a szaúdi futballisták aligha így vélekedtek, és mert a meccs kezdetekor tisztában voltak azzal, hogy Ukrajna négygólos vereséget szenvedett el a spanyol tizenegytől, hihették, a három pont megszerzése közelebb hozza számukra az áhított továbbjutást.

Alig telt el két perc, Tunézia remek jobb oldali támadást vezetett, és egyáltalán nem lett volna meglepetés, ha Mark Shield játékvezető büntetőt ítél a Ziad Dzsaziri elleni szabálytalanságért. A folytatás is az afrikai együttes fölényét hozta, és a játékrész felénél az előbb már említett Ziad Dzsaziri remek mozdulattal juttatta előnyhöz csapatát. A hátrányban lévő Szaúd-Arábia nem tudta meglepni ellenfelét, a támadások túlzottan sok oldalpasszra épültek fel, a kivédekezésük nem okozott problémát Roger Lemerre gárdájának. Azonban nem csak ez volt az egyetlen hiányosság a szaúdiak futballjában: többször is egyszerű játékhelyzetben rontottak, olyan passzokat hibáztak el, ami ezen a szinten nem megengedhető, nem véletlen, hogy nem volt esélyük az egyenlítésre.

A második félidő hatalmas szaúdi helyzettel indult, Mohamed Nur azonban nem tudta kihasználni a tunéziai védelem hibáját. Talán nem mindenki értette Roger Lemerre döntését, amikor tízpercnyi játék után lehozta a pályáról csapata kapitányát, Riad Buazizit, csakhogy erre a lépésre is volt magyarázat: a labdarúgónak volt már egy sárga lapos figyelmeztetése, egy szándékos kezezést „elnézett” neki a játékvezető, és a szakember szerette volna elkerülni, hogy Tunézia emberhátrányban fejezze be az összecsapást. Ezt a problémát tehát még orvosolta a francia szövetségi kapitány, azt azonban már ő sem tudta megakadályozni, hogy együttese sokadik védelmi megingását Szaúd-Arábia góllal torolja meg. A találat előtt egyébként a zöld mezes gárda remekül ürítette ki a jobb oldalvonal meletti területet, volt mélységből megiramodó középpályás, és mert a centerezés és a befejezés is pontosra sikerült, egyenlő lett az állás. Ezt követően visszaesett az iram, egymás hibáiból éltek a futballisták, és sokáig úgy tűnt, egyik csapat sem tudja megszerezni a győzelmet.

A hajrá aztán parádés szaúdi akciót hozott: a megszerzett labdát a saját büntetőterületükről három passzal hozták fel az ellenfél tizenhatosáig, a negyedik világbajnokságán szereplő Szami el-Dzsaber pedig gólt lőtt. Sokan azt hitték, győztes találatot szerzett, a hosszabbításban azonban Tunézia kiegyenlítette az állást. Nem állítható, hogy kimagaslóan jó mérkőzést láthattak a szurkolók, azonban egyes periódusaiban élvezetes volt a párharc.

Roger Lemerre, a tunéziaiak szövetségi kapitánya:
„Keservesen nehéz mérkőzés volt. Abban bíztam, hogy sikerül növelnünk előnyünket, helyette az eredmény után kellett futnunk.”

Marcos Paqueta, a szaúdiak szövetségi kapitánya:
„Jobban kellett volna összpontosítani. Ha a védelem ügyesebben zár, akkor nem kapunk a hoszszabbításban gólt olyan szituáció végén, amelyre próbáltam alaposan felkészíteni a csapatot. Megérdemeltük volna a győzelmet.”

Szavazás

Melyik ország nyeri a 2006-s labdarúgó vb-t?

---- Az első játékrészben parádés mozdulattal juttatta előnyhöz csapatát, ráadásul a gólon kívül is helyzetbe tudott kerülni. A második félidőben ugyan hozzászürkült játékostársaihoz, azonban a hajrában gólpasszt adott, és ezzel aktív részesen volt Tunézia pontmentésének.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik