Oliver Neuville a ráadásban döntött

2006.06.14. 22:38
Az utolsó húsz percben, különösen Sobolewski kiállítása után a német válogatott egykapuzott a lengyelek ellen, és végül a hosszabbítás második percében Odonkor beadása után Oliver Neuville góljával megszerezte a győzelmet (1-0) az A-csoport 2. fordulójában, a 18. labdarúgó-világbajnokságon. A németek ezzel szinte már biztos továbbjutóknak tekinthetők, míg a lengyel válogatottnak alig maradt reménye.
Így született meg a németek győztes gólja: Odonkor (a háttérben) beadása után Neuville becsúszva Boruc kapujába lövi a labdát ? A KÉPREN KATTINTVA MEGNÉZHETI A MÉRKŐZÉSRŐL KÉSZÜLT FOTÓGALÉRIÁNKAT
Reuters
Reuters

18. LABDARÚGÓ-VILÁGBAJNOKSÁG

Helyszín: Dortmund
Nézőszám: 65000
Játékvezető: Luis Medina Cantalejo
Asszisztensek: Victoriano Giraldez Carrasco, Pedro Medina Hernandez (spanyolok)Gólszerző: Neuville (90+2.)
Csere: Frings helyett 22 Odonkor (64.), Podolski helyett 10 Neuville (71.), Schweinseiger helyett 18 Borowski (77.), Krzynówek helyett 18 Lewandowski (77.), Zewlakow helyett Dudka (83.)
Sárga lap: Ballack (58.), Odonkor (68.), Metzelder (65.) ill.Krzynówek, Sobolewski (28.), Boruc (89.)
Kiállítás: Sobolewski (75.)
AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA:
1. Németország 2 2 - - 5-2 +3 6
2. Ecuador 1 1 - - 2-0 +2 3
3. Costa Rica 1 - - 1 2-4 -2 0
4. Lengyelország 2 - - 2 0-3 -3 0
Megjegyzés: A csoportban holtverseny esetén a gólkülönbség, majd a több lőtt gól, aztán az egymás elleni eredmény dönt a sorrendről.

Szavazás

Melyik ország nyeri a 2006-s labdarúgó vb-t?

Írja be az itt látható számot!
A mérkőzésnek komoly „előélete” volt, ugyanis a rendőrök több tucat lengyel drukkert tartóztattak el, akik nemzetközileg ismert futballhuligánok, később pedig német szurkolók keveredtek nézeteltérésbe saját rendőrségükkel. Este kilenctől azonban már a futballé volt a főszerep, a német válogatottba visszatért az első meccset kihagyó Michael Ballack, a Costa Rica ellen kezdő Borowski így a kispadra szorult.

A legnagyobb lehetőség Klose előtt adódott a Costa Ricát két góllal szomorító brémai támadó remekül érkezett egy beadásra, ám tőle szinte hihetetlen módon nem talált be a kapuba, amikor tiszta helyzetből fejelhetett.

Félóra elteltével a német csapat átvette a játék irányítását, de ez nem nyilvánult meg komoly gólhelyzetben, ugyanis a beadások rendre célt tévesztettek, a lengyelek viszont jól védekeztek.

Az első félidő vége előtt azonban sikerült áttörniük a lengyel falat a házigazdáknak, ám Podolski kihagyhatatlannak tűnő ziccert hibázott el, pedig már csak Boruc kapussal állt szemben.

A második játékrészben a német együttes játéka végképp visszaesett, főleg Schweinsteiger hibázott sokat, nem lett volna meglepetés, ha lehívja őt Klinsmann. Végül – ekkor még – nem a müncheni futballista kapott levonulási parancsot, hanem Friedrich, az ő helyét a támadó szellemű Odonkor foglalta el.

A csere után megélénkült a házigazdák játéka, igaz, helyzeteket csak pontrúgások után értek el: előbb egy szabadrúgás utáni lepattanót kellett Boruc kapusnak bravúrral hárítania, majd Mertesacker fejelt fölé egy szögletet.

A 75. percben emberhátrányba került a lengyel válogatott, ugyanis Sobolewski teljesen feleslegesen felrúgta Klosét, és megkapta a második sárga lapját. A kiállítás után Boruc percei következtek, a kapus két nagy védéssel tartotta a lelket együttesében.

A lefújás előtt hihetetlen balszerencséje volt a német csapatnak: Lahm beadása után előbb Klose, majd Ballack találta el a kapufát, aztán Odonkor már hiába talált be, a játékvezető már les miatt kifelé ítélt szabadrúgást.

A hosszabbításban azonban már nem bírta a lengyel együttes, két cserejátékos megpecsételte a sorsukat: Odonkor remek beadását Neuville lőtte a sarokba, ezzel a német együttes továbbra is hibátlan, Lengyelországnak pedig még mindig nincs pontja.