Szegeden folytatja az átlövő

SIMON JÓZSEFSIMON JÓZSEF
2006.02.15. 04:05
Címkék
Valamennyi érintett cáfolta, hogy Ilyés Ferenc az évad végén elhagyná Szegedet, sőt a kivásárolhatóságáról szóló részt kedden ki is vették a szerződéséből.Mind a válogatottban, mind a bajnoki ezüstérmes Pick-Szegedben kulcsjátékos Ilyés Ferenc, aki a legutóbbi svájci Eb-n nem kisebb feladatot kapott Skaliczki László szövetségi kapitánytól, mint a világklasszis Pérez Carlosnak, a veszprémiek vb-gólkirályának (2003) helyettesítését. A szegedi balátlövő a kontinensviadal előtt lábsérüléssel bajlódott, ám a svájci tornára felépült, s igyekezett minél többet tenni a válogatott sikeres szerepléséért. A magyar válogatott eredményesebb játéka nem csak rajta múlott.
Hosszú távon számítanak rá
Hosszú távon számítanak rá
Danis Barna
Hosszú távon számítanak rá
Hosszú távon számítanak rá
Hosszú távon számítanak rá
Danis Barna
Hosszú távon számítanak rá

Az Eb idején felröppent a híresztelés, hogy Ilyés az évad végén megválik klubjától. E szóbeszédnek vetett véget kedden az átlövő, valamint menedzsere, Szörnyi Attila és a Pick-Szeged elnöke, Lele Ambrus, mert megváltoztatták az átlövő szerződését.

– Semmilyen alapja sem volt a híreszteléseknek?
– Nem gondolkodtam azon, hogy elhagyjam a várost, ugyanakkor valóban kaptam néhány jó ajánlatot külföldi kluboktól – mondta Ilyés Ferenc. – Ezeket megbeszéltem a menedzseremmel, és végül úgy döntöttünk, hogy Szegeden maradok szerződésem lejártáig, vagyis jövő nyárig.

– Hová hívták?
– Egyesületet nem szívesen említenék, de az nem titok, hogy német és spanyol első osztályú klubok tettek ajánlatot.

– Miként távozhatott volna, ha érvényes szerződés köti a Pickhez?
– A megállapodásunkban az is szerepel, hogy a nekem szakmailag, a klubomnak anyagilag megfelelő ajánlatra igent mondhatok, ha a kérő kivásárol a Szegedtől, vagyis megfelelő lelépési összeget áldoz.

– Erre végül nem került sor.
– Nem, de ennek nem anyagi okai voltak.

– Hanem?
– Úgy éreztem, nem lenne korrekt, ha elhagynám jelenlegi együttesemet, amelyben a társaim és a vezetők is számítanak rám. Székelyudvarhelyről tizennyolc évesen kerültem ebbe a városba, ahol szeretettel fogadtak. Letelepedtem, jól érzem magam itt, és már a hatodik évadomat töltöm el a Pickben. Innen válogattak be a nemzeti együttesbe. Barátaim, ismerőseim által is ezer szállal kötődöm Szegedhez. A szerződésem módosítása után már csak a csapattal és a játékkal szeretnék foglalkozni, és remélem, hogy az évad végén is az első helyen állunk majd.

– Hogy van a lába? Kiheverte az izomszakadást?
– Igen, és már az Európa-bajnokságon sem volt gond a vádlimmal. Azóta is jól vagyok, és remélem, egyre jobb lesz a formám.

A játékos menedzsere, Szörnyi Attila hozzáfűzte, hogy miként módosították Ilyés szerződését. A megállapodásból kivették azt a részt, amely a kivásárolhatóságáról szólt. Ezzel gyakorlatilag kinyilvánították: Ilyés Ferenc senkinek semennyiért nem eladó 2007 nyaráig. „Nem a pénz döntött Ilyés Ferenc maradásában – mondta Szörnyi Attila. – Már tavaly is szóba került, hogy külföldre igazol, ám akkor is hasonló szakmai és érzelmi okok miatt választotta Szegedet. Hogy a továbbiakban miként alakul a sorsa, arról egyelőre korai lenne beszélni.”

– Nem gondolkodtam azon, hogy elhagyjam a várost, ugyanakkor valóban kaptam néhány jó ajánlatot külföldi kluboktól – mondta Ilyés Ferenc. – Ezeket megbeszéltem a menedzseremmel, és végül úgy döntöttünk, hogy Szegeden maradok szerződésem lejártáig, vagyis jövő nyárig.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a férfibajnokságot?

---- H ---- &
Legfrissebb hírek

Az ETO-ra és az FTC-re is rangadó vár a női kézilabda BL-ben

Kézilabda
9 perce

75 évesen elhunyt Magyar Lajos, a Rába ETO legendája

Labdarúgó NB I
13 perce

Khaleb McRae lehetséges világcsúcsot futott 400 méteren

Atlétika
28 perce

Tatabánya teniszközponttá válik: képösszeállítás a tenisz Davis-kupáról

Képes Sport
39 perce

A ZTE a Ferencváros ellen tenné meg a következő lépést

Labdarúgó NB I
45 perce

Téli olimpia: öt magyarnak is szoríthatunk – infóközpont

Téli olimpia 2026
47 perce

Tekvondó: Eb-t és olimpiai kvalifikációs versenyt is rendeznénk

Utánpótlássport
1 órája

75 éves Kevin Keegan, aki a futball hőse lett

Népsport
1 órája
Ezek is érdekelhetik