Csányi Sándor nyugodtan várhatja az MLSZ küldöttségét: a rendkívüli közgyûlésen mindenki arra voksolt, hogy ô legyen a szövetség elnöke
Czagány Balázs
Csányi Sándor nyugodtan várhatja az MLSZ küldöttségét: a rendkívüli közgyûlésen mindenki arra voksolt, hogy ô legyen a szövetség elnöke
A Magyar Labdarúgó-szövetség sokadik rendkívüli közgyűlésén megelevenedett a múlt: a korábbi elnökök közül Bozóky Imre, valamint a terembe egy hangos és vidám "Jó napot!" kíséretében belépő Kovács Attila a küldöttek között talált helyet magának, Laczkó Mihály pedig az emelvényen. Utóbbi nyitotta meg a tanácskozást, mégpedig azzal, hogy megkért mindenkit, fegyelmezetten viselkedjen. Aztán, ha nem is ennek szellemében, de egy percig fájdalmas csend telepedett a helyiségre: a jelenlévők felállva adóztak a közelmúltban elhunyt Baróti Lajos szövetségi kapitány, Zavadszky Gábor válogatott labdarúgó, Krizsán József MLSZ-főtitkár és Endrész Károly szövetségi munkatárs emléke előtt.
Már mindenki ült, amikor Helmeczy Lászlót megszavazták levezető elnöknek, aki előbb udvariasan megkért mindenkit, hogy kapcsolja ki hordozható telefonkészülékét, majd közölte, ezúttal a sajtó is jelen lehet, csak ne zavarja a résztvevők munkáját. Nos, büszkén jelentjük, egy kolléga sem hajigált füstbombákat, nem köpőcsövezett senki, és mivel egy ilyen figyelmeztetés után a levelezés is felettébb kockázatos lett volna, csupán a jegyzetfüzetek teltek meg betűkkel.
Magyar Kupa: nyolcból négy
Ilyen sokan még nem voltak sorsoláson: a közgyűlés küldöttei előtt húzták ki, ki kivel találkozik a Magyar Kupa negyeddöntőjében. Az oda-visszavágós párharcot március 15-én és 22-én rendezik, a Sport Tv minden körből egy mérkőzést élőben sugároz.
A párosítás: Újpest–Debrecen Sopron–Bp. Honvéd Kaposvár–Fehérvár Pécs–Vasas
Ami azt illeti, volt mit felvésni. Például Helmeczy László azon megjegyzését, amely szerint "…tessenek rám szólni, ha tévesztenék valahol, mert levezető elnökként nincs olyan hej, de nagy rutinom". Úgyhogy az egyik voksolásnál elhangzott "Szilágyi Sándor urat teszem fel szavazásra" mondatot a rutintalanságnak tudjuk be. A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei elnök becsületére váljon, a szorult helyzetekből Zorro módjára vágta ki magát, egy ízben például, amikor amiatt morgolódott a nép, hogy a félórás szünet, majd a másfél percnyi tanácskozás után – egy fontos egyeztetés végett – újabb pihenő következik, a háta mögött Petrocelliként emlegetett sportvezető azzal zárta le a vitát: "Először el kell ejteni a medvét, aztán ráérünk a szűccsel beszélgetni…"
A fentebb említett egyeztetés egyébként azt volt hivatva eldönteni, hogy ki legyen a nem sokkal korábban megválasztott ad hoc bizottság első embere. A magyar labdarúgást a következő egy hónapban irányító testületbe Vörös Tamás, Helmeczy László és Kisteleki István került be, utóbb kiderült, a ligadirektor személyében – az újabb voksolás hozományaként – az elnöki jogkörrel felruházott triumvirátus elnökét is tisztelhetjük. A bejelentés pillanatában egy áll koppanását sem lehetett hallani a teremben.
Czagány Balázs
Kisteleki István szavazott – és Kisteleki Istvánra szavaztak: a liga elnöke vezetheti az ad hoc bizottságot
Kisteleki István mindenekelőtt tudatta a jelenlévőkkel, hogy a tisztújító közgyűlést február 24-én, pénteken 10 órától tartják, az elnök, illetve az elnökségi tagok személyére február 9-ig várják a jelöléseket. Később szó esett arról is, honnan lehet letölteni a jelölőlapokat, és hova kell azokat küldeni (a szövetség költözése miatt az a cím, amely ma él, február elsejétől már nem lesz érvényes), de nagyon úgy tűnik, mindez felesleges procedúra.
A tervezettnél valamivel hoszszabbra nyúló, dél helyett fél kettőkor befejeződő összejövetel utolsó perceiben ugyanis nyilvánvalóvá vált: most az egyszer mindenki egyet akar, nevezetesen Csányi Sándort. Az OTP Bank vezérigazgatója hiába jelentette ki a minapi, lapunknak adott interjújában, hogy nem áll szándékában az MLSZ elnöki székét is elfoglalni, a jelek szerint ez nem rajta múlik… Gyárfás Tamás, a 2012-es Eb-pályázat szervezőbizottságának elnöke azzal állt elő a napirendi pontok kipipálása után, ha az üzletember érezné a labdarúgó-társadalom bizalmát, jobb belátásra lehetne bírni. A beszédet záró nyílt szavazást követően Csányi Sándor felkészülhet a legjobbra (vagy a legrosszabbra…): bírja a küldöttek százszázalékos támogatását.
Hírlik, a bankvezér is eljátszott már a gondolattal, hogy ő követi Bozóky Imrét: szeretné, ha a vele együtt 15 tagú elnökségben nyolc helyet az általa javasolt üzletemberek tölthetnék be; a nyolcból egyelőre három név publikus: a MOL vezérigazgatója, Hernádi Zsolt, a Porsche Hungária vezérigazgatója, Eppel János és a Magyar Bankszövetség elnöke, Erdei Tamás léphet elő elnökségi taggá február 24-én. A fennmaradó hat helyen pedig a legnagyobb örömmel osztozkodnak majd az amatőr és a profi szféra képviselői.
Csoda-e, ha vastapssal ért véget a rendkívül békés közgyűlés? ---- M ---- &