Ez az esztendő jól indult

F. M.F. M.
2006.01.19. 01:46
Címkék
"Huszonöt éve nem fordult elő, hogy a szövetségnek már az év elején van pénze, így rendben el tudtuk kezdeni a munkát. A Nemzeti Sporthivatal már január tizenharmadikán átutalta nekünk az esedékes összeget"  mondta szerdai sajtótájékoztatóján Kovács Tamás, a vívószövetség technikai igazgatója.De nem csak a vívók kevésbé gondterheltek, mint egy éve.
Faragó Judit, az asztalitenisz-szövetség főtitkára is örömmel újságolta: "Az előző évvel ellentétben már most megkaptuk az állami támogatás egynegyedét, ami nagy segítség, mert nálunk rengeteg versenyt rendeznek januárban. Sokkal jobb helyzetben vágtunk neki az esztendőnek, mint tavaly." Pécsi Gábor, az Eb-rendezés előtt álló öttusaszövetség technikai igazgatója elárulta, hogy 1990. január 1-je óta, amikortól önálló szervezetként működnek, még nem volt rá példa, hogy az állami támogatás ilyen korán megérkezzen. "Év végén, a két ünnep között írtuk alá a szerződést, amely alapján január tizenharmadikán meg is érkezett az a tízmillió forint, amellyel el tudtuk indítani az évet, és versenyzőink a hónap végén el tudnak utazni például a barcelonai edzőtáborba – mondta Pécsi Gábor. – Tavaly egyébként ez a táborozás éppen azért maradt el, mert a szövetség számláján ebben az időszakban nem volt pénz." Ábrahám Attila, a Nemzeti Sporthivatal elnöke elmondta, a zökkenőmentes évkezdetet az tette lehetővé, hogy a kormány tavaly decemberben plusz hárommilliárd forintot szavazott meg a sportnak, ennyivel növelte meg a hivatal költségvetését. Ebből az összegből jutott a Héraklész-programra, a Csillagprogramra és a sportszövetségeknek is."A két ünnep között a szövetségek vezetői aláírták a módosított szerződést, az új évben pedig, amikor kinyitott a kincstár, lehetőség nyílt az utalásra. Persze ennek az volt a feltétele, hogy a szövetségek teljesítsék elszámolási kötelezettségüket. A hatvankét szövetségből ötvenhárom számláján már megjelent a pénz – tette hozzá Ábrahám Attila.
Legfrissebb hírek

NS-infó: távozik a Nafta magyar sikeredzője, Bozsik József

Minden más foci
17 perce

Erling Haalandtól várják a gólokat, de ez nem meglepő

Foci vb 2026
18 perce

Vb 2026: a török szövetség elnöke kiállt a kapitány mellett

Foci vb 2026
23 perce

Nagyváradról érkezett a Csíkszereda harmadik nyári szerzeménye

Minden más foci
26 perce

Női röplabda Európa-liga: Szombaton és jövő szerdán játssza elődöntőjét a magyar válogatott

Röplabda
43 perce

Megérkezett Zalaegerszegre az új vezetőedző, Filipe Celikkaya, a Fraditól pedig csatár érkezik – NS-infó

Labdarúgó NB I
56 perce

Vb 2026: kifogásolják a gyep minőségét a döntő helyszínén

Foci vb 2026
1 órája

A Nemzeti Sport volt a legolvasottabb a sportmédiában a múlt héten is

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik