Nem lehet mindent elhallgatni

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2005.11.03. 00:35
Címkék
A Charlton elleni, a tizenegyesek rovására írható Ligakupa-kudarc már megingatta a Chelsea legyőzhetetlenségének illúzióját, kedd este pedig a Betis végleg szertefoszlatta. José Mourinho tanítványai legutóbb két nap híján fél évvel korábban kaptak ki hivatalos mérkőzésen, akkor is a Bajnokok Ligájában. A Liverpool otthonában elszenvedett vereséget azonban nem lehet ahhoz hasonlítani, hogy a két hete 40-val lesöpört spanyol kiscsapat megleckéztette a klasszisok sorát felvonultató angol bajnokot.
José Mourinho – ez érthetetlen
José Mourinho – ez érthetetlen
José Mourinho – ez érthetetlen
José Mourinho – ez érthetetlen
José Mourinho – ez érthetetlen
José Mourinho – ez érthetetlen
Az utóbbi tíz nap tehát nem sikerült fényesen a londoniaknak, ráadásul a Betis úgy harcolta ki a győzelmet ellenük, hogy a 25. percre már a második futballistáját kellett sérülés miatt lecserélni (Ricardo Oliveirának a térdében eltört egy csont, a játékos négy hónapra kidőlt). Nem csoda, hogy José Mourinho a mérkőzés után kikelt magából.

"Tizenöt hónapja vagyok a Chelsea-nél, ezalatt játszhattunk úgy nyolcvan meccset, de ilyen gyenge teljesítményt még nem láttam – dohogott a portugál edző. – Az első negyvenöt perc túl rossz volt ahhoz, hogy igaz legyen. A második félidőben megmutattunk egy keveset a tudásunkból, Essien kettős kapufájánál balszerencsénk volt, de a Betis megérdemelte a győzelmet."

Kétségbeesésről természetesen nincs szó – indokolatlan is lenne, elvégre a Chelsea még mindig a csoport egyik továbbjutó helyén áll –, sőt, a kékek szakvezetője már tudja, miként lehet feldolgozni a vereséget.

"A játékosaim talán azt hitték, ez oda-vissza vágós párharc, és négygólos előnyről indulunk. Ez az a fajta jelenség, amelyet a lehető legjobban ki kell beszélni. Az összes játékost meghallgatom, minél többet mondanak a találkozóról, annál jobban figyelek majd. Szükségünk van erre a kommunikációra, mert a teljesítményük elfogadhatatlan volt" – vetítette előre a követendő pszichológiai stratégiát José Mourinho.

Végezetül idézzük fel a Betist irányító Lorenzo Serra Ferrer példásan józan megnyilvánulását: "Remélem, ez a diadal fordulópont lesz az idényünkben, de nem szabad, hogy elszaladjon velünk a ló. Eddig nem voltunk annyira rosszak, mint amilyennek látszottunk, és most sem lettünk olyan jók, ahogy a bravúreredmény alapján gondolni lehetne."

Szavazás

Mely' csapat nyeri a BL-t?

Írja be az itt látható számot!
Legfrissebb hírek

Imre Bence: Különleges lesz a Ferencváros ellen játszani

Kézilabda
13 perce

NB I: az ivószünetig kétgólos előnyre tett szert a Puskás Akadémia az MTK otthonában

Labdarúgó NB I
19 perce

Vizes Eb: bemutatkozott az első magyar óriás-toronyugró, Dobra Viktor

Úszás
27 perce

A csapatfőnök szerint a McLarennél nem mondtak le a címvédésről

F1
1 órája

Franco Mastantuono Firenzében folytatja – hivatalos

Olasz labdarúgás
1 órája

A kapitány Mészáros Krisztoferről: Ott lehet Európa legjobb összetett tornászai között

Torna
1 órája

„Egyszer fütyültek ki, egy pólómeccsen” – Hosszú Kávé Földes László Hobóval

Képes Sport
1 órája

Vajon az AEK egy problémás játékost vásárolt meg? – A 10-es mez Vitális Milánról

Légiósok
1 órája