Palack és csapatszellem

DONÁT TAMÁSDONÁT TAMÁS
2005.10.20. 02:55
Címkék
Ahogy azt megígérte, szerdán Dióssy László, Veszprém polgármestere meglátogatta a bajnok MKB Veszprém délutáni edzését. A városvezető nem érkezett üres kézzel: a Ciudad Real elleni Bajnokok Ligája-siker elismeréseként minden játékosnak és a szakvezetőknek átadott egy-egy üveg pezsgőt. A palackokon a Ciudad Real ellen győztes gárda csapatképe látható, s ott díszeleg a 31–29-es végeredmény is.

"Egy-egy ilyen gesztus segít, hogy még jobban összekovácsolódjon a csapat – mondta a veszprémiek horvát szakvezetője, Zdravko Zovko. – Erre szükség is van, mert szombati ellenfelünk, a bukaresti Dinamo abban reménykedik, hogy meglephet bennünket. Nagy a készülődés a román fővárosban, ahol már külön edzőtáborba vonult ellenfelünk. Persze mi sem tétlenkedünk, naponta elemezzük a Dinamo elleni veszprémi mérkőzésünket, látjuk az elkövetett hibáinkat – ugyanis bőven bakiztunk! Főleg az első félidőbeli védekezésünk akadozott, és ezt kihasználta Marian Cozma. Határozott, kemény ellenfél a román bajnok, amely nyitott védekezésével megkeserítette a Ciudad és a mi életünket is. Nekünk viszont csak a győzelem az elfogadható eredmény."

Izzasztó lányok

Némi vidámság is belefért a veszprémi csapat e heti BL-felkészülésébe. Az MKB-s kézilabdázók a soproni testvéregyüttessel, a női kosárlabdacsapattal, az MKB-Euroleasing Sopronnal kosaraztak kétszer tíz percet. A Bécs–Budapest szupermaratoni keretében Sopronban hozták össze ezt a találkozót, amelyen a helyi hölgykoszorú alaposan megizzasztotta a veszprémi fiúkat. A 49–49-es döntetlennel végződő találkozón a hosszabbításra már nem volt idő.
Legfrissebb hírek

A World Boxing engedélyezte az oroszok himnusz- és zászlóhasználatát

Egyéb egyéni
22 perce

NS-infó: Pape Ba már megérkezett Zalaegerszegre

Labdarúgó NB I
24 perce

Vízilabda: Eb-rajtra kész az U20-as női válogatott

Utánpótlássport
31 perce

„Szabad kezet kapok a pályán” – Böröndy Viviennek vezérszerepet szánnak Livornóban

Kosárlabda
59 perce

Vályi Vanda: Értékes időt töltöttünk együtt, nincsenek bennem rossz érzések

Vízilabda
1 órája

Nagy Ádám visszatért a Ferencvároshoz – hivatalos

Labdarúgó NB I
1 órája

Két fiatal Real Madrid-játékos a Fulhambe tart

Angol labdarúgás
1 órája

Evezős Eb: Pétervári-Molnár Bendegúz elődöntőbe jutott

Egyéb egyéni
1 órája