Elveszíthetik útlevelüket a botrány okozó angol szurkolók

2005.08.12. 13:44
Címkék
A mérkőzéséken botrányt okozó angliai vagy walesi szurkolóktól a jövőben elvehetik az útlevelüket, és kitilthatják őket az összes pályáról, ha elfogadják a rendőrség és az ügyészség közös tervezetét, amelyet ma ismerettek Nagy-Britanniában.
Képünk illusztráció
Képünk illusztráció
Képünk illusztráció
Képünk illusztráció
Képünk illusztráció
Képünk illusztráció

A Királyi Nyomozóhivatal és a vezető rendőrségi tisztségviselők szervezete bejelentette, hogy a jövőben a szigetországi mérkőzéseken a zavarkeltő elemeket azonnal bíróság elé állítják majd ahelyett, hogy figyelmeztetésben vagy pénzbüntetésben részesítenék őket.

"Tudjuk, hogy a szurkolóink túlnyomó többségének ideheza és külföldön is fantasztikus hírneve van - mondta Nick Hawkins, két megye, Hampshire és Wight szigetének vezető államügyésze. - Szeretnénk elkerülni, hogy néhány zavarkeltő lerombolja ezt a hírnevet, elrontsa a törvénytisztelő drukkerek szórakozását, és pokollá tegye a helybéliek életét."

A futball-huliganizmusról tavaly októberben kiadott statisztikák szerint Angliában jelentős eredményeket értek el ezen a területen, az incidensek számára jelentősen csökkent. Ettől azonban még - figyelmeztet a rendőrség - a rpobléma nem múlt el.

A Premiership 2005-2006-os idénye holnap kezdődik el Angliában, a biztonsági intézkedéseket pedig a londoni bombamerényletek miatt jelentősen megszigorították. A klubok már ismertették az új terveket, amelyek szerint még tüzetesebben fogják átvizsgálni a mérkőzésekre kilátogatók csomagjait, kézitáskáit.
Legfrissebb hírek

Legyőzte a Fenerbahcét, közel a címvédéshez a Galatasaray

Légiósok
22 perce

Kétgólos hátrányba került a „cserkészek” ellen a Tatabánya a férfi kézi Ek elődöntőjében

Kézilabda
47 perce

Európai kézilabdaligák: Pergel Andrej csapata őrzi második helyét

Kézilabda
58 perce

Nem lett meg a második debreceni győzelme az évszázadban, de így is élen az ETO

Labdarúgó NB I
1 órája

Curling vegyes páros vb: magyar siker a csehek ellen

Téli sportok
1 órája

Kikapott a világbajnok görögöktől a világkupára készülő magyar női vízilabda-válogatott

Vízilabda
1 órája

Nem esett gól Békéscsabán, újra kieső helyen Csató Sándor együttese

Labdarúgó NB II
1 órája

Robbie Keane a kiállításról: Így kiesik még egy labdarúgó, akit a szabály betartása érdekében játszatni tudnék

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik