Karate: bizonyítási lehetőség

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
2005.04.22. 23:05
Címkék
Rebicek Gerd szövetségi kapitány megbízatása lejártával a Magyar Karate-szakszövetség pályázatot írt ki a posztra. Az MKSZ égisze alá több karatestílus is tartozik, ezeknek lehetnek saját stílusválogatottjaik, de magának a szövetségnek csupán egy hivatalos válogatott kerete van, amely a NOB által egyedül elismert karate-világszövetség, a World Karate Federation (WKF) által meghatározott versenyszabályok szerint versenyez. Ezen keret jogosult a magyar karateválogatott nevet használni, tagjaiból lehetnek a majdani olimpikonok, a sportágnak ugyanis jó esélyei vannak az olimpiai programba kerülésre. Az elnökség határozata alapján az MKSZ hatéves terminusra ki is nevezte a karateválogatott új edzői csapatát: a szövetségi kapitány, felnőtt- és junior- kumiteválogatott edzője Szinák Attila lett, az ifjúsági, kadett-, junior- és felnőtt-kataválogatott edzői teendőit Nánai Ferenc, az ifjúsági és kadett-kumiteválogatott edzői feladait pedig Simon János és Oroszki Mihály látja el. A lendületben lévő sportág új szakmai stábja újabb nemzetközi sikerek reményében meg is kezdte a munkáját. A válogatott a legutóbbi szerepléséről, a múlt hét végi monzai Golden League-viadalról érmet ugyan nem hozott, ám Szinák Attila szövetségi kapitány két versenyző, S. Kovács Ádám és Ruzsinszki György teljesítményét is kiemelkedőnek értékelte. S. Kovács a 3. fordulóig jutott, a mérkőzéseken remek formában volt, briliáns megoldásokkal szerezte pontjait, esélyei a májusi Eb-re több mint biztatóak. Ruzsinszki taktikailag fegyelmezett, megbízható teljesítményt nyújtva szintén a 3. körben búcsúzott. A válogatott vasárnap utazik az Eb előtti utolsó külföldi szereplésére, a szlovákiai Grand Prix-re.A mostani versenyen válogatottunk a teljes keretével nevezett. A férficsapatot Papp Miklós (75 kg, Budai XI.), Bechtel Richárd (+80 kg, KEK), Guba Milán (+80 kg, Shuhari), Burján Balázs (70 kg, Shuhari), Czimmer Péter (70 kg, Patina SE), Szebeni József (60 kg, HKA) és Ruzsinszki György (70 kg, HKA) alkotja, míg a nőit Zsigmond Krisztina (60 kg, TTC Yama), Klima Zsuzsanna (60 kg, ESE), Bódi Renáta (53 kg, Topkids) és Tóth Beatrix (53 kg, KEK). Formagyakorlatban Gasparik Kitti (Magyar Shito-Kai) és Strasser Vilmos (KEK) képviseli hazánkat. Aki Szlovákiában nem bizonyít, annak már csak a jövő hét végi magyar bajnokságon lesz esélye javítani. A keretből a tavalyi világversenyek dobogósai, S. Kovács Ádám, Klima Zsuzsanna és Tóth Beatrix biztosan utaznak a tenerifei Eb-re.
Legfrissebb hírek

Gyémánt Liga: Duplantis diadala, Lyles és Bol második lett Párizsban

Atlétika
1 perce

Szalai Fanni és Lehmann Csongor nyerte meg a tiszaújvárosi világkupát

Egyéb egyéni
1 perce

Az MLS-ben folytatja Robert Lewandowski – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
10 perce

Már nem Hong Mjung Bo a dél-koreai kapitány

Foci vb 2026
12 perce

Repülőhollandi-vb: Majthényi Szabolcs és Domokos András tizenötödször világbajnok

Egyéb egyéni
30 perce

Döntetlennel kezdte meg a Ferencváros az ausztriai edzőtábort

Labdarúgó NB I
38 perce

Női röplabda Európa-liga: szlovén előny az elődöntőben

Röplabda
42 perce

Dél-Afrika–Kanada: megvannak a kezdőcsapatok

Foci vb 2026
49 perce
Ezek is érdekelhetik