Kerékpár: ismét doppingolással vádolják Armstrongot

2005.04.01. 11:41
Címkék
Nem először - és vélhetően nem utoljára - doppingolással vádolták meg a hatszoros Tour de France-győztes amerikai Lance Armstrongot (képünkön). A US Postalból idénre Discovery Chanellé lett proficsapat texasi születésű kerékpárosát ezúttal a team egyik korábbi alkalmazottja, Mike Anderson gyanúsította meg, méghozzá eskü alatt egy austini bíróságon.

A csapatkísérői státuszban alkalmazott Anderson szerint 2004-ben anabolikus szteroidokat talált Armstrong szobájának fürdőjében. (Hasonló nyilatkozatot tett korábban a csapat másik volt alkalmazottja, Emma O’Reily, aki könyvében írt arról, hogyan kellett titokban átvennie, illetve használat után eltüntetnie az Armstrognak küldött és általa használt tiltott szereket, valamint használati eszközöket, injekciókat.)

Anderson vallomása annyiban sántít, hogy jelenleg is függőben lévő anyagi vitája van a kerékpáros sztárral: egy régebbi megegyezésükre hivatkozva ötszázezer dollár követel az augusztusban visszavonulni készülő Armstrongtól.


Az NSO ajánlja:

GIRO D'ITALIA

TOUR DE FRANCE

LA VUELTA A ESPANA

Kerékpárlexikon


Szavazás

Megnyeri-e hetedszer is a Tourt Lance Armstrong?

Legfrissebb hírek

Megkövette Jérémy Dokut munkatársa érzéketlensége miatt a L'Équipe

Foci vb 2026
9 perce

Pogacar és Vingegaard is nagyszerű formában a Tour de France előtt

Kerékpár
19 perce

Vb 2026: bocsánatot kért Dokutől a L'Équipe

Foci vb 2026
21 perce

Vb 2026: vihar miatt nem tudtak edzeni a kolumbiaiak

Foci vb 2026
22 perce

Az angol másodosztályban folytathatja a 21 éves magyar középpályás – sajtóhír

Légiósok
54 perce

„Volt egy nagyon magas támadójuk" – Jordánia szövetségi kapitánya is kiemelte Benbualit

Foci vb 2026
59 perce

Látni és hallani kell az argentin kommentátort Messi első gólja után...

Foci vb 2026
1 órája

A szegényeknek ez nem vigasz, de Mexikóváros egyre gazdagabb

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik