Beckham élt a bizalommal

2005.03.31. 22:19
Címkék
Bár sokan azt várták, hogy Michael Owen játssza majd a főszerepet az Anglia-Azerbajdzsán találkozón, a találkozó hőse David Beckham, a "háromoroszlánosok" csapatkapitánya lett. A Real Madrid középpályása hosszú ideje nem játszott olyan jól a nemzeti csapatban, mint szerdán, még gólt is szerzett a 2-0-ra megnyert meccsen.
Sven-Göran Eriksson szövetségi kapitány a mérkőzés előtt kiállt Beckham mellett, elmondta neki, hogy számít rá, mint ahogyan a társai is. A középpályást mostanában sokan támadták rossz formája miatt, egyesek szerint nem csupán a kapitányi karszalagtól kellene megfosztani őt, hanem a kerettagságtól is.

"Minden szavát nagyra értékelem, bár nem szükséges másképpen bánni a csapatkapitánnyal, mint a többi játékossal. A kritikákra egyébként sem figyelek, megtanultam már, hogyan zárjam ki a negatív hatásokat. Pontosan tudom, mikor játszom jól és mikor rosszul. Az északírek elleni és a mostani meccsel is elégedett vagyok, de leginkább a csapat teljesítménye érdekel" - mondta Beckham, aki a válogatott második gólja mellett különleges körülmények között kapott sárga lapot. Az első félidőben leesett a cipője, és bár a partjelző rászólt, hogy vegye föl, ő a kezében fogta, és úgy játszott tovább. Erre Gomes Costa bíró az asszisztenssel konzultálva felmutatta neki a lapot.

David Beckham szerezte az angol válogatott második gólját
David Beckham szerezte az angol válogatott második gólját
David Beckham szerezte az angol válogatott második gólját
Beckham nem volt bosszús emiatt, Michael Owent viszont zavarta Carlos Albertónak, az azeriek szövetségi kapitányának a kritikája. Owen egy góllal beállította volna Gary Lineker angol válogatottban tétmeccseken szerzett gólrekordját (22 találat). Carlos Alberto azonban félreértett egy hétfői interjúrészletet: Owent arról kérdezték, mit szól Malcolm McDonald ötgólos válogatott meccséhez - amely szintén rekord -, mire a csatár azt válaszolta, hogy az fantasztikus teljesítmény, ő még sohasem lőtt öt gólt egy mecscsen. "Mi a neve a tízesüknek? Tudják, annak, aki nem fér be a Real Madridba. Azt mondja, hogy ötöt fog lőni nekünk, semmi tisztelettudás sincs benne. Hol van az az egy gól? Ki az a Michael Owen? Ennek a mitugrásznak be kellene fognia a száját, és David Beckham cipőjét kellene pucolnia. Ha úgy tud játszani, mint ellenünk tette, valóban nincs helye a Real kezdőjében" - mondta Carlos Alberto, és ez még csak részlet abból a tízperces kirohanásból, amelyet a meccs utáni sajtótájékoztatón rögtönzött.

"Nem mondtam, hogy ötöt rúgok az azerieknek. Aki ismer, tudja, hogy nem vagyok ennyire nagyképű és pimasz. A teljesítményemet illető kritikáját viszont elfogadom, mert voltak már jobb meccseim is. Úgy érzem, mentálisan elég erős vagyok ahhoz, hogy túltegyem magam a történteken" - válaszolt Owen, akit Eriksson is megvédett, és diplomatikusan félreértésként emlegette a kínos esetet. Carlos Alberto egyébként elmondta, hogy az angol válogatott szépen játszik, és nagy élmény volt nézni a hazaiakat.
Legfrissebb hírek

A Leverkusen középpályása lett a meccs legjobbja

Foci vb 2026
6 perce

NBA: a Milwaukee elcserélte a kétszeres MVP Adetokunbót

Amerikai sportok
14 perce

Több ezren mozdultak meg az Olimpia Napján

Hirdetés
19 perce

Hetvenéves Kenéz György, aki első nagy tornáján olimpiai bajnok lett

Vízilabda
21 perce

Vb 2026: Messi rekorder lett; Mbappé és Haaland is duplázott – a 12. játéknap 15 gólja egy helyen

Foci vb 2026
34 perce

Benbuali a negyedik győri, aki vb-meccsen játszott és a második gólszerző

Foci vb 2026
34 perce

„Jobb meccset játszottunk, mint Argentína ellen”

Foci vb 2026
43 perce

A győri Benbuali vezérletével Algériának továbbra is jól megy ázsiai csapatok ellen – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik