Még számolni kell vele

FÜREDI MARIANNEFÜREDI MARIANNE
2005.03.26. 21:12
Címkék
Tavaly, az olimpián szereplő vívóválogatott kihirdetésekor aligha volt elkeseredettebb ember Fekete Attilánál: a kétszeres csapatvilágbajnok, egyéni vb-bronzérmes párbajtőröző ugyanis csak itthonról figyelhette társai menetelését a dobogó második fokáig. Saját megfogalmazása szerint mély gödörbe került, amelyből azért lassan sikerül kimásznia.
Ennek első jele volt a december végi országos bajnokságon aratott sikere, de az igazi visszatérésnek az elmúlt hétvégi, párizsi Világkupa-versenyen elért hatodik helyezését tartja.- Bár az elmúlt évet sikerélménnyel zártam, az új idény döcögősen indult - mondja Nedeczky György tanítványa. - Az első Világkupán, Katarban egyikünk sem tudott a nyolc közé kerülni, aztán a csapatversenyen a négy közé jutásért vívott mérkőzésen nagy, több mint tíztusos vereséget szenvedtünk az olaszoktól. Akkor én még nem kaptam lehetőséget.- A következő állomáson, Stockholmban viszont már ön is részese volt a csapataranynak.- Igen, és az aranyéremért ugyanazokat az olaszokat győztük le tizenöt tussal, akiktől a svéd versenyen kikaptunk. Végig jól vívtunk, hol egyikünk, hol másikunk brillírozott. Sajnos, egyéniben a türelmetlenségem áldozata lettem.- Rá egy hétre már egyéniben is eljutott a fináléig.- Mondanom sem kell, menynyire örültem neki. A párizsi verseny mindig feküdt nekem, de bevallom, most nem számítottam sok jóra, mert előző nap még harmincnyolc fokos lázam volt, és a selejtező napon is betegen, lázzal küszködve versenyeztem. Ennek ellenére jól ment a vívás, majd másnap az olimpiai bajnok Marcel Fischert legyőzve kerültem a döntőbe. Nem sokkal a vége előtt még Fischer vezetett két tussal, ám szorult helyzetben is fordítani tudtam. A csapatversenyen már alig éltem, levegőt is nehezen kaptam. Viszont itt is sikerült felállnunk a dobogóra, bronzérmesek lettünk. - Hol folytatódhat ez a remek sorozat?- Április közepén Heidenheimben. Az idén csak a legerősebb viadalokat célozzuk meg, azokat, amelyeken csapatverseny is van.- Túltette magát a tavalyi elkeseredettségen?- Mély gödörben voltam, de már kezd összeállni a vívásom. Az, hogy a a legrangosabb versenyen lettem döntős, jót tett az önbizalmamnak. Be fogom bizonyítani, hogy velem még számolni kell, nem lehet engem leírni.
Legfrissebb hírek

A Leverkusen középpályása lett a meccs legjobbja

Foci vb 2026
3 perce

NBA: a Milwaukee elcserélte a kétszeres MVP Adetokunbót

Amerikai sportok
11 perce

Több ezren mozdultak meg az Olimpia Napján

Hirdetés
16 perce

Hetvenéves Kenéz György, aki első nagy tornáján olimpiai bajnok lett

Vízilabda
18 perce

Vb 2026: Messi rekorder lett; Mbappé és Haaland is duplázott – a 12. játéknap 15 gólja egy helyen

Foci vb 2026
31 perce

Benbuali a negyedik győri, aki vb-meccsen játszott és a második gólszerző

Foci vb 2026
31 perce

„Jobb meccset játszottunk, mint Argentína ellen”

Foci vb 2026
40 perce

A győri Benbuali vezérletével Algériának továbbra is jól megy ázsiai csapatok ellen – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik