Öt év alatt az aranyig

2005.02.28. 22:21
Címkék
Ez volt a szakosztály első felnőttaranyérme, ami sok mindenre bizonyítékul szolgálhat. Leginkább arra, hogy rövid idő alatt, kitartó munkával a nulláról is el lehet jutni a csúcsig. A Törekvés vívószakosztálya ugyanis csupán öt éve, 1999-ben jött létre.
- A BVSC-ből és az OSC-ből jött gyerekekkel kezdtük meg a közös munkát, amikor "hontalanokká" váltunk - emlékezik viszsza Beliczay Sándor edző. - Hogy számítottunk-e már most a bajnoki címre? Néhány hónapja visszatért hozzánk egykori tanítványom, Pacséry Péter, és ő azt a szellemet hozta magával, amelyet régen a Szekeres Pali, Érsek Zsolt vezette csapat mellett tapasztaltam. Szóval érződött, hogy szép eredmény várható a bajnokságon. Nagyon örültem a sikernek, hiszen húsz éve nem volt felnőttbajnoka a klubnak.- A Törekvés szakosztálya azon kevesek közé tartozik, ahol igazán sokrétű munka folyik, hiszen az épek mellett kerekes székes vívókkal is foglalkoznak. Hogyan bírják anyagilag?- Hogyan bírjuk? Nehezen. A vasút támogatását továbbra is élvezzük, ám tavaly a szövetségtől egyetlen forintot sem kaptunk. Szerencsére pénzügyi "mindenesünk", Alföldy László rengeteget tesz azért, hogy itt vívhassunk, és a Törekvés vezetőivel is jó a kapcsolatunk, elismernek minket. De bevallom, lelkileg nagyon nehéz úgy szakmai munkát végezni, edzést tartani, hogy előtte pénzért kell rohanni. - Van felnőttbajnokuk, sőt, kifejezetten tőrre specializálódott szakosztály már két párbajtőrbajnokkal is büszkélkedhet az újonc Korpás Attila és a serdülő Örsi Bernadett személyében.- Nagy eredménynek tartom, hogy - ha minden igaz -, Varga Zsófi ott lehet a kadettvébén, és akkor ő lesz az első világversenyen szereplő gyerekünk, aki itt, a Törekvésben kezdte a vívást. Persze örülök az eddig megtett útnak, csak a magyar sport jelenlegi helyzetében nem látom a jövőt. Pedig ezeket az értékeket nem szabadna veszni hagyni. - Miben bíznak?- A vívás bekerült az U21-es programba, vagyis az állam több millióval támogatja. Reméljük, ebből az összegből nekünk is jut…
Legfrissebb hírek

Az „élő szobor” is megérkezett Mexikóba

Foci vb 2026
11 perce

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
12 perce

Az FTC 30 fős kerettel utazott el az ausztriai edzőtáborába

Labdarúgó NB I
26 perce

Michael Oliver ismét európai rangadót kapott

Foci vb 2026
34 perce

Négy aranyérmet nyertek a magyarok a rúdsport Eb-n

Egyéb egyéni
36 perce

Ökölvívás: novemberben Papp-kupa Budapesten

Ökölvívás
38 perce

A horvátok a klasszikus piros-fehér kockás felsőjükre váltanak – a ma esti mezek

Foci vb 2026
45 perce

Bondár feladta, Udvardy jutott tovább a magyar teniszcsatából Eastbourne-ben

Tenisz
52 perce
Ezek is érdekelhetik