Fontos határátlépés Gödöllőn

FÜREDI MARIANNEFÜREDI MARIANNE
2005.02.06. 23:00
Címkék
Ötödik, hetedik, negyedik, hetedik. Ez az eredménysor nem más, mint a magyar válogatott "számosított" teljesítménye a gödöllői férfi kardcsapat Vk-versenyen. Úgy is fogalmazhatunk, hogy eddig nem termett sok babér versenyzőinknek a Dreher-kupáért kiírt viadalon.
Nemcsik, Lengyel és Fodor – csak Decsi hiányzik a csapatból (Fotó: Farkas József)
Nemcsik, Lengyel és Fodor – csak Decsi hiányzik a csapatból (Fotó: Farkas József)
Nemcsik, Lengyel és Fodor – csak Decsi hiányzik a csapatból (Fotó: Farkas József)
Nemcsik, Lengyel és Fodor – csak Decsi hiányzik a csapatból (Fotó: Farkas József)
Nemcsik, Lengyel és Fodor – csak Decsi hiányzik a csapatból (Fotó: Farkas József)
Nemcsik, Lengyel és Fodor – csak Decsi hiányzik a csapatból (Fotó: Farkas József)

Bezzeg 2001 előtt, amikor még nem a válogatottak, hanem Európa legjobb klubcsapatai léptek pástra a BEK-ért: háromszor az UTE, kétszer pedig a BSE vitte haza a trófeát. De rég is volt…

Az utolsó magyar BEK-győzelem egészen pontosan 1998-ban! Nem voltak irigylésre méltó helyzetben legjobbjaink - Nemcsik Zsolt, Fodor Kende, Lengyel Balázs, Decsi Tamás - vasárnap reggel, amikor nemcsak az volt a feladatuk, hogy javítsanak az eddigi mérlegen, hanem az is, hogy feledtessék a szombati egyéni verseny fiaskóját. A feladat nem volt egyszerű, és válogatottunk ága sem volt könnyű: a 16 között a lengyeleket kellett legyőzni. Mielőtt bárki is legyintene, ők két vívót delegáltak az egyéni fináléba, míg mi egyet sem…

Nemcsik 5:0-val kezdett, de utána következett a rémálom, amelyet jó lenne elfelejteni! A szörnyűségek alapos részletezésétől megkímélem az olvasókat, maradjunk annyiban: 35:28-as lengyel vezetésnél kezdtünk felébredni, amikor Fodor 12:2-re hozta Skrodzki elleni asszóját, és így 40:37-nél léphettek pástra a befejező emberek, Nemcsik és Koniusz. Olimpiai ezüstérmesünk megtette, amit kellett.

Következtek az oroszok, akiktől ezúttal nem kellett félni, mert C-csapatukat indították. A fiatalok a páston, az egyéni versenyt nyerő Jakimenko, valamint a négyszeres olimpiai bajnok Pozdnyakov a "vonalon kívül". Nálunk viszont a legjobbak a páston. Nemcsik most is győzelemmel indított, aztán megint a vetélytárs vezetett (10:8, 20:16, 30:23, 35:29). Újabb vesszőfutás. Szerencsére a koreográfia azonos volt, mint korábban: jött a feltámadás. Fodor 9:5-re legyőzte Szazonovot, és zárásként Nemcsik, ha nem is előnnyel, de minimális, kéttusos hátrányban lépett pástra Gyacsenkóval. Ezt az aszszóját is megnyerte. Elődöntős lett válogatottunk, tehát a tavalyi hetedik helyet már túlszárnyalta.

Jöttek az olaszok, méghozzá a legerősebb összeállításban. Pontosabban jött Fodor, aki nyitányként "leverte" az olimpiai bajnok Montanót. Túl sokáig nem örülhettünk, mert Lengyel továbbra sem találta önmagát, vagyis ezúttal is Nemcsik és Fodor vitte a hátán a csapatot. De az olaszok nagyon vezettek. Az utolsó csata előtt 40:31-re. A páston Nemcsik és Montano. Mint az olimpiai döntőben. A bíró pedig a román Florea, mint Athénban. Nemcsik támadott, talált, támadott, talált… A közönség tombolt, Montano pedig nem hitt a szemének: 44:37, 44:38, 44:39 - és így tovább, egészen 44:42-ig. Aztán elmaradt a csoda, mert Montanónak ítélt a bíró egy vitatható tust.

"Azt hittem, az elején vívok majd Montanóval. A csatát megnyertem, de a háborút az olaszok… Kilenc tus túl nagy hátrány, és Montano annál jobb vívó, minthogy ezt eladja. Igaz ez akkor is, ha tudom, hogy nagy előnnyel nehezebb befejezni a mérkőzést, mint minimális hátrányból. Én legalábbis nagy előny tudatában kevésbé tudok koncentrálni, mert már elkönyvelem a győzelmet. Most minden mindegy alapon vívhattam, és minden bejött" - ismerte el Nemcsik. A bronzmeccsre már a két fiatal, Lengyel és Decsi is magára talált, de a nap azt mutatta, hogy még nem képesek egyenletes teljesítményre. Ha a két húzóember, Nemcsik és Fodor mellett ők is állandósítják jó formájukat, legközelebb döntőt vívhat csapatunk. Most örüljünk annak, hogy átlépték a lélektani határt… ---- E ---- &
Legfrissebb hírek

A Leverkusen középpályása lett a meccs legjobbja

Foci vb 2026
4 perce

NBA: a Milwaukee elcserélte a kétszeres MVP Adetokunbót

Amerikai sportok
13 perce

Több ezren mozdultak meg az Olimpia Napján

Hirdetés
17 perce

Hetvenéves Kenéz György, aki első nagy tornáján olimpiai bajnok lett

Vízilabda
19 perce

Vb 2026: Messi rekorder lett; Mbappé és Haaland is duplázott – a 12. játéknap 15 gólja egy helyen

Foci vb 2026
33 perce

Benbuali a negyedik győri, aki vb-meccsen játszott és a második gólszerző

Foci vb 2026
33 perce

„Jobb meccset játszottunk, mint Argentína ellen”

Foci vb 2026
41 perce

A győri Benbuali vezérletével Algériának továbbra is jól megy ázsiai csapatok ellen – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik